Kierunki wycieczek po Polsce

Maja Ciesielska 06-11-2019

Wyjazdy weekendowe są formą wypoczynku bardzo popularną w naszym kraju, wiele rodzin decyduje się na krótką podróż, która wbrew pozorom potrafi przynieść upragnione wytchnienie od codziennych problemów i trosk. W Polsce można obrać wiele kierunków, bez konieczności inwestycji w zwiedzanie dużych nakładów finansowych.

Co warto zobaczyć w Polsce?

Dla miłośników gór, ciekawą alternatywą wysokich szczytów będą te nieco niższe, na przykład Babia Góra, w której na specjalną uwagę zasługuje Babiogórski Park Narodowy. Piękne krajobrazy, najdłuższa Polska wieś – Zawoja i Zubrzyca Górna na terenie której warto odwiedzić Orawski Park Etnograficzny. Miejscowo trudne, wręcz alpejskie szlaki wymagają zachowania szczególnej ostrożności, jednak wprawieni pogromcy Tatr pokonają nawet tę trasę. O nudzie nie ma mowy podczas odwiedzenia Elbląga, na terenie którego znajduje się mnóstwo średniowiecznych zabudowań, w tym starych i jednocześnie urokliwych kamienic. Ciekawym punktem, zwłaszcza dla amatorów piękna przyrody jest Bażantarnia będąca pięknym laskiem miejskim, w którym występują wąwozy i wzgórza, wycieczki po tak wyjątkowo ukształtowanym terenie to sama przyjemność dla rodzin kochających aktywny wypoczynek.

Kierunki wycieczek po Polsce

Południe Polski – gdzie się udać?

Jeżeli obiektem zainteresowania stają się Góry Świętokrzyskie, najlepiej zaplanować sobie nieco dłuższy pobyt, ponieważ weekend to zdecydowanie za mało czasu na poznanie piękna tych terenów. Niezbędnym punktem podróży powinien być zdecydowanie Świętokrzyski Park Narodowy, a w miasteczku Bodzentyn oraz Kielcach istnieje możliwość obejrzenia odpowiednio ruin zamku krakowskich biskupów i zwiedzić współczesne Muzeum Narodowe. Natomiast osoby, które lubią zwiedzać ruiny dawnych budowli powinny odwiedzić pozostałości po zamkach w Chęcinach, Podzamczu Piekoszowskim, czy skansen znajdujący się w Tokarni i słynną jaskinię Raj. Jedno jest pewne, takie wycieczki są nie tylko doskonałym sposobem na relaks, ale także dobrze wykorzystanym czasem z najbliższymi, którym nie można poświęcić odpowiedniej ilości czasu i uwagi w życiu codziennym.