Krótki wyjazd do Francji. Kierunek Prowansja

Maja Ciesielska 05-03-2018

Gdy myślimy o wyjeździe do Francji, pierwsze co przychodzi nam do głowy to rzecz jasna Paryż. Miasto to posiada swój ogromny czar i na pewno warto je odwiedzić, lecz przecież Francja to nie jedynie stolica. Warto również skierować uwagę na niezwykłe jak dla mnie południe tego kraju i moim zdaniem naprawdę trzeba zainteresować tym obszarem.

Rzecz jasna, kiedy mowa jest o południu, zapewne wiele osób myśli o popularnym Lazurowym Wybrzeżu. Miejsce to jest przepiękne, pełne życia i wspaniałych widoków. Nie bez powodu przecież celebry ci z całego świata po prostu lubią tu spędzać wakacje. Dlaczego więc nie zobaczyć tego na własne oczy i nie skosztować przepysznych, świeżych owoców morza? Ten rejon Francji z pewnością wam się spodoba!

Krótki wyjazd do Francji. Kierunek Prowansja

Podczas moich wycieczek, oczarowało mnie jednakże inne niesamowite miejsce, jakim jest Prowansja, ze swoimi lawendowymi polami. Jest to prawdziwy raj dla miłośników fotografii, którzy z tego typu wyprawy z pewnością powrócą z masą fascynującego materiału. Lecz ten region kraju to także mnóstwo historycznych miejsc, takich jak chociażby Awinion, gdzie oprócz zwiedzania możecie spróbować przepysznej kawy i miejscowych smakołyków tamtejszej kuchni. Palce lizać!