Jaki wózek spacerowy warto zakupić?

Maksymilian Stopka 10-05-2020

Podczas kompletowania wyprawki dla dziecka obowiązkowym punktem na liście zakupów jest z całą pewnością wózek dziecięcy. Zakup wózka należy odpowiednio przemyśleć tak, aby wybrać egzemplarz, który będzie jak najlepiej spełniał nasze oczekiwania. Wybór odpowiedniego modelu będzie uzależniony od tego, w jakich miejscach najczęściej będziemy spacerować. Warto jednak pamiętać o tym, że każdy dziecięcy wózek powinien być przede wszystkim bezpieczny i wygodny w użytkowaniu.

Na co warto zwrócić uwagę kupując wózek spacerowy?

Wózek spacerowy to wózek przeznaczony dla dzieci, które zaczynają samodzielnie siedzieć. Wybór odpowiedniej spacerówki to bardzo ważne zadanie, będzie ona pełniła bardzo istotną funkcję w życiu naszego dziecka, to z niej podczas codziennych spacerów maluch będzie poznawał otaczający go świat. Bezpieczeństwo i wygoda to podstawa, pamiętajmy o tym, że jeżeli chcemy być w przyszłości zadowoleni z zakupionego przez nas wózka spacerowego to warto podczas jego wyboru zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii. Duże znaczenie ma przede wszystkim rozmiar i waga spacerówki. Jeżeli chcemy, aby wózek posłużył dziecku przez dłuższy okres czasu warto zdecydować się na model, który będzie posiadał szerokie komfortowe siedzisko oraz wysokie oparcie. Dobrze jest także wybrać model, który będzie stosunkowo lekki, ponieważ nie raz będziemy musieli go podnosić i przenosić, a warto zaznaczyć, że do wagi wózka w wielu sytuacjach dojdzie jeszcze waga dziecka. Poza tym lekkie wózki dziecięce spacerówki są o wiele wygodniejsze do prowadzenia.

Jaki wózek spacerowy warto zakupić?

Pamiętajmy również o tym, aby wybrany przez nas wózek posiadał system wygodnego składania, ponieważ zdecydowanie ułatwi nam to transport wózka w samochodzie. Kolejnymi elementami, na które należy zwrócić uwagę są: wielkość kółek i regulacje oparcia i podnóżka. Wózki dziecięce spacerówki wyposażone w duże kółka są z reguły wygodniejsze w prowadzeniu szczególnie na drogach gruntowych czy też leśnych ścieżkach. Natomiast możliwość regulacji oparcia i podnóżka znacząco zwiększa wygodę i komfort przemieszczania się dziecka. Dzięki regulacji oparcia nasz maluch będzie mógł pozwolić sobie na drzemkę w pozycji leżącej. Kupując wózek warto również wziąć od uwagę modele, które posiadają: 5- punktowe pasy bezpieczeństwa, bezpieczny hamulec czy tez odpinaną barierkę, która ułatwia wsadzanie i wysadzanie dziecka.

Wózki dziecięce spacerówki – gdzie kupić?

Jeżeli zastanawiamy się nad wyborem odpowiedniego modelu wózka spacerowego warto zapoznać się z ofertą sklepu Eltkom.pl. Odnajdziemy tu naprawdę szeroki wybór modnych, stylowych, a przy tym praktycznych wózków spacerowych. Dostępne tu wózki dziecięce spacerówki to produkty, które są chętnie wybierane ze względu na swoją funkcjonalność, design oraz wygodę użytkowania. Zakupimy tu modele wózków takich marek jak Lionelo czy Milly Mally. Ponadto w sklepie Eltkom.pl wózki dziecięce spacerówki możemy kupić w zestawach z różnego rodzaju akcesoriami, miedzy innymi z folią przeciw deszczową, moskitierą, ocieplaczem na nóżki czy torbą.