Zioła na wzmocnienie włosów – na wypadanie i porost

Klaudia Kalisz 02-09-2022

Piękne, zdrowie i silne włosy są ozdoba nie tylko dla kobiety ale także dla mężczyzn i to niezależnie od ich wieku. Czasem zdarza się, że są słabe i potrzebują wsparcia w postaci dedykowanych kosmetyków czy zmiany w diecie. W tym celu można zastosować także naturalne metody, w tym zioła na wzmocnienie włosów.

Jakie zioła na wzmocnienie włosów?

Na wzmocnienie włosów można stosować szereg różnych ziół czy to w postaci suplementów diety czy też pod postacią ziołowych płukanek. W jednym i drugim przypadku, choć inaczej, dostarczają one włosom niezbędnych składników, które wpływają na ich ogólną kondycję. Najlepiej jest łączyć te dwie metody.

Wśród ziół, z których można zrobić napar do płukania włosów czy maseczkę, wymienia się pokrzywę. Jest ona bardzo bogata w witaminy i mikroelementy, przez co działa zarówno w przypadku problemów z wypadaniem włosów jak i pozytywnie wpływa na zwiększenie ich porostu. W postaci herbaty do picia pomoże nie tylko włosom, ale także pozytywnie wpłynie na układ trawienny i drogi moczowe. Można ją zbierać w miejscach oddalonych od ruchu drogowego i nienarażonych na działanie niebezpiecznych dla zdrowia substancji i sodować w wersji świeżej, jak również kupić suszoną w aptece i używać jej w tej postaci.

Zioła na wzmocnienie włosów – na wypadanie i porost

Obok pokrzywy na wzmocnienie włosów zaleca się stosowanie skrzypu polnego. Również z niego można przygotować napar do regularnego płukania włosów, maseczki czy herbatę do picia. Najprościej jest go zdobyć w wersji suszonej i z takiej też formy najlepiej jest przygotować płukankę czy też herbatę.  Sprawdzi się jako wzmocnienie włosów wypadających, jak i tych słabych i rzadkich.

Mniej popularne, ale równie skuteczne są zioła takie jak szałwia i dziurawiec oraz rośliny takie jak łopian i czarna rzepa. W przypadku czarnej rzepy – liczne i dobre właściwości ma sok.

Jednak zanim zacznie się ziołowe kuracje warto odwiedzić dermatologa i z nim ustalić zakres stosowania ziół oraz wybrać te najlepsze. Nie można także zapominać, że gęstość włosów jak i ich grubość jest uwarunkowana genetycznie. Z ego względu można je wzmacniać, ale nie da się zwiększyć ich ilości czy grubości.