Warszawa - nie tylko na 5 minut

Maja Ciesielska 09-10-2016

Tak, mam pełną świadomość tego, co ludzie z pozostałych regionów Polski sądzą o Warszawie. Miasto nudne i brzydkie, mieszkańcy nieprzyjemni – niestety, z takimi opiniami na temat naszej stolicy można spotkać się naprawdę często. Czy jednak są one faktycznie uzasadnione? Niedawno miałem okazję wybrać się do Warszawy – niestety, pierwszy raz w życiu. Momentalnie pomyślałem, że muszę opisać Wam tę wycieczkę, bo uważam, że wszystkie stereotypy związane z tym miastem są najzwyczajniej nieprawdziwe i niezwykle krzywdzące.

Być może zabrzmi to dość banalnie, ale Warszawa jest miastem o niesamowicie bogatej – i niekiedy smutnej – historii. Każdy, kto tylko sądzi że jest to nudne miasto musi uwzględnić przede wszystkim fakt, że w roku 1944 została ona dosłownie zrównana z ziemią. Nie, nie spotkały jej zniszczenia wojenne jak setki innych miast w tym okresie – zburzono ją celowo, budynek po budynku. Dla mnie osobiście cudem jest sam fakt, że cały czas możemy podziwiać w niej całe mnóstwo pięknych zabytków. Wprawdzie zostały one odbudowane już po zakończeniu wojny, ale wciąż mają ten sam unikalny charakter.Warszawa - nie tylko na 5 minut

Nigdy nie byłem jakimkolwiek wrogiem Warszawy, chociaż miasto to nie budziło u mnie także żadnej szczególnej sympatii. Po krótkiej wyprawie do stolicy wprost się zakochałem, zatem polecam coś takiego każdemu, kto ślepo powtarza wszystkie nieprawdziwe stereotypy związane z tym miastem.