Rejsy po Karaibach – 6 wysp, które warto odwiedzić!

Maja Ciesielska 25-01-2019

Karaiby to wymarzona destynacja wielu osób. Znajdują się prawie na krańcu świata i słyną z pięknych, piaszczystych plaż i lazurowej, przejrzystej wody. To prawdziwy raj na ziemi, pełen egzotycznej fauny i flory oraz słońca przez cały rok. Lato na Karaibach nigdy się nie kończy – temperatury oscylują w granicach 27 stopni Celsjusza. Jakie wyspy warto odwiedzić podczas rejsów po Karaibach?

Rejsy na Karaiby – kilka słów o regionie

Karaiby leżą w Ameryce Środkowej. Oddzielają Morze Karaibskie od Oceanu Atlantyckiego. Składają się na nie: archipelag Małych i Wielkich Antyli, Bahamy oraz Kajmany. Karaiby zostały przypadkiem odkryte przez Krzysztofa Kolumba i nazwane Indiami Zachodnimi. W ten sposób region ten został skolonizowany, co odbiło się na miejscowej kulturze, sztuce oraz architekturze.

Rejsy po Karaibach zwykle organizowane są w porze suchej, która wypada w zimie. Między grudniem a kwietniem istnieje najmniejsze ryzyko huraganów, które nawiedzają wyspy w okresie między majem a listopadem. Szczególnie wartych odwiedzenia jest 6 wysp, o których powiemy poniżej!

  1. Aruba – szczęśliwa wyspa Karaibów

Aruba to wyspa bogata w piękne widoki oraz budowle inspirowane architekturą holenderską. Nie można jej pominąć zarówno podczas rejsów zorganizowanych, jak i decydując się na czarter! Szczególnie warto odwiedzić Oranjestad, stolicę wyspy oraz rajskie plaże, z których słynie Aruba.

Na Eagle Beach znajdziemy biały, drobny piasek, czystą wodę i gorące słońce. Można tam z powodzeniem uprawiać sporty wodne, opalać się i wypoczywać. Na Flamingo Beach z kolei na miłośników przyrody czeka prawdziwa gratka – stada flamingów!

Rejsy po Karaibach – 6 wysp, które warto odwiedzić!

  1. Curaçao – karaibska wyspa o holenderskich korzeniach

Ślady osadnictwa holenderskiego można spotkać także na Curaçao. Jego stolica, Willemstad nazywana jest Małym Amsterdamem nie bez powodu! Na wyspie, oprócz holenderskiej architektury, znajdziemy plażę Holiday Beach i wiele innych lokalnych atrakcji.

  1. Barbados – dla miłośników plażowania

Na Barbadosie miejsce dla siebie znajdą miłośnicy wypoczynku na plaży – większość z nich jest bowiem bezpłatnych i dostępnych dla każdego. Osoby, kochające egzotyczną przyrodę z pewnością zachwyci także widok żółwi, które swobodnie pływają w wodzie, a często zbliżają się nawet do lądu.

  1. Saint Lucia, czyli wyspa św. Łucji

Na wyspie dominują bujna zieleń oraz przepiękne widoki, które wprost zapierają dech w piersiach. Plaże zachwycają z kolei drobnym, złotym piaskiem i lazurową wodą.

  1. Antigua – stara wyspa

Na starej wyspie („antigua” w j. hiszpańskim to „stary” lub „starożytny”) znajduje się aż 365 plaż! Ciekawe atrakcje oferuje znajdująca się blisko lotniska Maho Beach, gdzie nad głową zaobserwować można przelatujące samoloty.

  1. Saint Kitts – górskie krajobrazy i bujna roślinność

Plaże na Saint Kitts to prawdziwa gratka dla miłośników żwirowego piasku i bujnej roślinności. Na wyspie dominują górzyste krajobrazy i piękna roślinność, którą warto nacieszyć oczy.