Start-up za granicą a rola firm konsultingowych

Maja Bielenin 30-03-2021

Warto mierzyć wysoko, szczególnie jeżeli ma się w sobie upór, pasję a przede wszystkim pomysł o ogromnym potencjale. Z takiego założenia wychodzą założyciele start-upów którzy decydują się eksportować swoje produkty lub usługi poza granice kraju, w tym do krajów Bliskiego Wschodu.  Co sprawia, że coraz więcej polskich start-upów planuje współpracę z zagranicznym inwestorem i dlaczego często zwracają się one do firm konsultingowych?

Start-up za granicą a firmy konsultingowe

Jaki jest pierwszy krok, jaki przezorny przedsiębiorca powinien podjąć zanim zapadnie decyzja o wkroczeniu z produktem lub usługą na nowy rynek? Warto poznać otoczenie biznesowe w jakim przyjdzie działać, zbadać popyt oraz poznać słabe i silne strony konkurencji. Między innymi te zadania można zlecić firmom konsultingowym, które w krótkim czasie zbiorą do nas wartościowe dane. Możesz wybrać consulting Korea, Zjednoczone Emiraty Arabskie(ZEA) lub Arabia Saudyjska i porównać wyniki, w poszukiwaniu odpowiedzi na pytanie, gdzie Twój start-up będzie mieć największe szanse rozwoju.

Ostatnimi czasy bardzo popularnym kierunkiem dla start-upów stały się właśnie kraje Bliskiego Wschodu. Co jest przyczyną?

Start-up za granicą a rola firm konsultingowych

Bliski Wschód otwarty na nowoczesne technologie i przedsiębiorców z zagranicy

Gospodarka Arabii Saudyjskiej i Zjednoczonych Emiratów stoi wydobyciem ropy i gazu ziemnego i chce ten stan rzeczy zmienić. Od kilku lat w działaniach obu tych krajów widać silny nacisk na wzmocnienie innych sektorów gospodarki i jak najszybsze uniezależnienie się od sektora paliwowego. ZEA widzi swoją przyszłość wspartą głównie na innowacyjnych rozwiązaniach dlatego od kilku lat skupia się na przyciągnięciu start-upów z dziedzin zaawansowanych technologii. Poza dostępem do nowoczesnej infrastruktury i licznych udogodnień(np. strefy wolnego handlu etc), mają miejsce również działania mające na celu łączenie obiecujących start-upów z inwestorami. i ułatwianie nawiązywania kontaktów biznesowych. Są to organizacje (np. AIM Startup),  specjalistyczne programy w których można wziąć udział lub wydarzenia(np. Gitex z branży IT). Więcej informacji na temat programów realizowanych w ZEA,  na stronie https://www.eastanalytics.com/startupy-na-bliskim-wschodzie/

Czy za granicą znalazłby się żyzny grunt dla Twojego start-upu? Sprawdź hasła consulting Korea, Arabia Saudyjska (wpisz kraj jaki Cię interesuje) i zamów analizę rynkową - dostarczy ona odpowiedzi na wiele pytań i pomoże podjąć najlepszą decyzję. 

Udany debiut na rynkach wschodnich

Można wyróżnić kilka wspólnych czynników sukcesu przy wkraczaniu na rynki wschodnie( Europa Wschodnia, Azja i Bliski Wschód).  Wiedza i konkurencyjny produkt to jedno. Znajomość specyfiki konkretnego rynku jest nieoceniona, dlatego warto się odpowiednio przygotować. Consulting Korea, Zjednoczone Emiraty Arabskie czy Arabia Saudyjska może być mostem który powiedzie Twój start-up wprost ku możliwościom rozwoju. Zbadaj interesujący Cię rynek i porównaj jego zapotrzebowanie z potencjałem Twojego pomysłu. Sprawdź gdzie Twój start-up będzie najbardziej rozchwytywany przez inwestorów.