Szczoteczka soniczna – czy warto zainwestować w nią?

Maja Ciesielska 19-02-2017

Skuteczne dbanie o higienę jamy ustnej jest w naszych czasach tak łatwe, jak chyba jeszcze nigdy dotąd. W sklepach spotkamy się z ogromnym wyborem rozmaitych typów szczoteczek do zębów, które znacznie skracają czas potrzebny na dokładne mycie zębów i przede wszystkim zwiększają efektywność. Po wieloletnim królowaniu na tym rynku szczoteczek elektrycznych, coraz częściej decydujemy się na szczoteczki soniczne. Recenzowany tutaj model świetnie pokazuje, dlaczego zwracamy się w stronę tych urządzeń.

Szczoteczka soniczna różni się od elektrycznej między innymi w ten sposób, że wykonuje ruchy pulsacyjne ze znacznie większą prędkością – około 30 tysięcy w ciągu minuty. Powoduje to, że mycie nią zębów jest bardzo wygodne, bo nie musimy wkładać szczególnie wiele siły, aby robić to naprawdę dokładnie. Szczoteczka w ogóle jest niezwykle praktyczna – świetnie leży w dłoni, jest równocześnie solidna i lekka.

Szczoteczka soniczna – czy warto zainwestować w nią?

Jeśli ktoś szuka sposobu na rzeczywiście skuteczne dbanie o higienę jamy ustnej, to taka szczoteczka soniczna jest dla niego najlepsza. Długo możemy opisywać wszelkie jej zalety. Szczoteczka soniczna pozwala nie tylko na dokładne mycie zębów, ale także skuteczne usuwanie wszystkich przebarwień. Fakt, jej cena może być nieco wyższa od elektrycznej, ale jest to bardzo opłacalna inwestycja we własne zdrowie.