Kraków - miasto, do którego warto udać się na wycieczkę.

Seweryn Pietrucha 17-02-2022

Kraków to dla wielu osób punkt obowiązkowy na liście miejsc wartych odwiedzenie w Polsce. Należy przy tym podkreślić, że uważają tak nie tylko mieszkańcy naszego kraju, ale także turyści zagraniczni. To miasto naprawdę warto odwiedzić, chociaż raz w swoim życiu. Nic, więc dziwnego, że wiele osób planując podróż do pięknego i ciekawego miejsca chętnie decyduje się na wyjazd właśnie do Krakowa. Wielu turystów zachwyconych urokiem Krakowa przybywa tu regularnie. W stolicy Małopolski nie brakuje, bowiem interesujących miejsc do zwiedzania. Jak powszechnie wiadomo znajdują się tu światowej klasy zabytki, w tym te wpisane na listę UNESCO.

Zwiedzanie Krakowa – gdzie warto się wybrać? Od czego zacząć wycieczkę po Krakowie?

Lista zabytków i atrakcji, jakie warto odwiedzić będąc w Krakowie jest naprawdę bardzo długa. W Krakowie istnieją takie miejsca, które powinien zobaczyć każdy. Możemy zaliczyć do nich przede wszystkim: Rynek Główny, Kościół Mariacki, Sukiennice, Zamek Królewski na Wawelu, Katedrę na Wawelu oraz Wzgórze Wawelskie. To właśnie od tych zabytków zwiedzanie Krakowa zaczyna wielu turystów odwiedzających to miasto. Wiele osób planując zwiedzanie Krakowa decyduje się na skorzystanie z usług profesjonalnego przewodnika. W dzisiejszych czasach istnieje jednak także spora grupa turystów, która stawia na samodzielne zwiedzanie tego niezwykłego miasta. Warto zaznaczyć, że samodzielne zwiedzanie znacząco ułatwia używanie internetowych przewodników turysty. Swoją wycieczkę po Krakowie można zaplanować np. korzystając z portalu Kraków Travel, gdzie po wskazaniu interesujących nas danych otrzymamy dostęp do mapy, na której zaznaczone będą wybrane przez nas zabytki. Na stronie tej dostępny jest także szczegółowy opis atrakcji Krakowa wraz z informacjami na temat godzin otwarcia.

Kraków - miasto, do którego warto udać się na wycieczkę.

Co jeszcze dobrze jest zobaczyć będąc na wycieczce w Krakowie?

Ważną częścią Krakowa jest także Kazimierz, czyli stara dzielnica żydowska. W miejscu tym panuje niezwykła atmosfera. Zwiedzanie krakowskiego Kazimierza warto rozpocząć od ulicy Szerokiej. To tu w Synagodze Starej znajduje się Muzeum Historii Miasta Krakowa. Na uwagę zasługuje również synagoga Remuh, w której nadal odbywają się nabożeństwa. Należy również dodać, że turystów do Krakowa przyciągają nie tylko zabytki. Wiele osób chętnie przyjeżdża tu ze względu na liczne imprezy kulturalne i znane festiwale. Mowa tu między innymi o: Festiwalu Kultury Żydowskiej, Festiwalu Teatrów Ulicznych, Krakowskim Festiwalu Filmowym czy też o Wielkiej Paradzie Smoków. W Krakowie nie brakuje także miejsc do spacerów i spędzania czasu na świeżym powietrzu. Ciekawymi miejscami na spacery są np.: Bulwary Wiślane, wały Rudawy, Park Jordana czy też Park Bednarskiego. Nie zapominajmy także o tym, że Kraków słynie również z kopców. Poświęcone są one różnym postaciom i znajdują się w różnych częściach miasta. Najbardziej popularnym kopcem jest Kopiec Tadeusza Kościuszki, największym – Kopiec Józefa Piłsudskiego. Najstarszymi kopcami są zaś Kopiec Kraka i Kopiec Wandy.