Posadzki dekoracyjne - czy warto je zastosować?

Maksymilian Stopka 18-03-2020

Urządzając mieszkanie należy pamiętać o odpowiednim dobraniu podłogi do poszczególnych pomieszczeń. W salonach, pokojach dziennych, kuchni, jadalni czy łazience warto zdecydować się na rozwiązanie, które będzie połączeniem funkcjonalności i designu. Trwałe, a przy tym niepowtarzalne i efektowne podłogi możemy uzyskać stosując posadzki dekoracyjne wykonane z żywicy poliuretanowej. Będą one z pewnością znakomitym dopełnieniem wystroju każdego nowoczesnego wnętrza.

Dekoracyjne posadzki wykonane z żywicy poliuretanowej.

Posadzki poliuretanowe to rodzaj pokrycia, które jest odporne na uszkodzenia mechaniczne i wszelkiego rodzaju zarysowania. W bardzo prosty sposób można utrzymać je w czystości, nie posiadają łączeń ani spoin, w które dostają się zanieczyszczenia, a ponadto nie przyciągają do siebie kurzu. Nowoczesne posadzki dekoracyjne dostępne w ofercie firmy J.A.K. Chemia S.C. są w 100% wykonane ręcznie. Decydując się na zakup posadzek tej firmy zyskujemy pewność, że nabywamy produkt najlepszej jakości, który posłuży nam przez naprawdę długi okres czasu. Posadzki dekoracyjne to doskonałe rozwiązanie dla wszystkich osób, które chcą, aby ich pomieszczenia miały swój indywidualny, oryginalny charakter. Zamawiając tego rodzaju podłogi możemy wybrać ciekawy wzór oraz kolor z naprawdę szerokiej gamy barw. Można stwierdzić, że w kwestii designu ogranicza nas jedynie wyobraźnia, dlatego poliuretanowe posadzki deklaracyjne są tak niepowtarzane i efektowne. Ale wysokie walory estetyczne to nie jedyna zaleta tego rodzaju podłóg, posadzki wykonane z żywicy poliuretanowej są elastyczne i sprężyste, a dzięki temu mają wartości prozdrowotne, ponieważ chodzenie po takiej podłodze nie obciąża stawów oraz zapewnia nam komfort poruszania się. Ponadto tego rodzaju posadzki bardzo dobrze tłumią kroki.

Należy również zaznaczyć, że zamówienia składane w firmie J.A.K Chemia S. C. dostosowane są do indywidualnych potrzeb i wymagań klientów, warto, zatem skorzystać z oferty tej firmy i cieszyć się wysoką jakością oraz atrakcyjnym i nowoczesnym wyglądem podłóg.

Posadzki dekoracyjne - czy warto je zastosować?

W jakich pomieszczeniach sprawdzą się dekoracyjne posadzki poliuretanowe?

Dekoracyjne podłogi poliuretanowe optycznie powiększają małe pomieszczenia, znakomicie współgrają z ogrzewaniem podłogowym, są higieniczne a ponadto uniwersalne, doskonale sprawdzą się w dowolnym pomieszczeniu w naszym mieszkaniu. Ponieważ są one odporne na promieniowanie UV można zastosować je w jasnych, dobrze oświetlonych wnętrzach. Żywica, z której wykonane są posadzki nie nasiąka wodą, dlatego bez problemu mogą być one umieszczone nawet w brodziku. Ze względu na właściwości antystatyczne sprawdza się także w domach alergików. Dzięki bardzo dobrym parametrom i dużej odporności na uszkodzenia podłogi te znajdą zastosowanie również w pomieszczeniach intensywnie użytkowanych takich jak np. kuchnia czy przedpokój. Dekoracyjne posadzki poliuretanowe sprawią, że podłogi w dowolnym pomieszczeniu naszego domu będą nie tylko trwałe i ekologiczne, ale także bardzo estetyczne.