Czarna ceramika łazienkowa – czy warto?

Maja Ciesielska 24-10-2019

Czerń w łazience przez wiele lat uważana była za rozwiązanie odważne, wręcz awangardowe. Rzeczywiście kolor ten optycznie pomniejsza wnętrze, co pozornie jest zwykle niepożądane. Wiele osób z dużą dozą ostrożności podchodzi w tym pomieszczeniu nawet do czarnych dodatków. Jednak na skutek dużej popularności stylu skandynawskiego, wzrosło również i zainteresowanie czernią, jako kolorem idealnym do wykańczania wnętrz. Od jakiegoś czasu spotkać się można nawet z ceramiką łazienkową w kolorze czarnym. Czy jednak sedes czy umywalka czarna są na pewno dobrym wyborem?

Łazienka w czerni – czy to dobry pomysł?

Czerń to kolor kojarzący się z luksusem i elegancją. Dodaje klasy, a przy tym jest bardzo uniwersalny, bo z powodzeniem można go łączyć z wieloma innymi barwami. Tak jest również w kwestii wystroju wnętrz. Czerń w łazience to jednak wciąż rozwiązanie niestandardowe i oryginalne. W sklepach pojawiają się od jakiegoś czasu czarne płytki podłogowe i czarne baterie łazienkowe. Niczym nowym nie jest nawet wspominana już umywalka czarna. Okazuje się, że wymienione elementy w kolorze czerni mogą tworzyć naprawdę ciekawą i niesztampową całość.

Ceramika łazienkowa w kolorze czarnym

Czarna umywalka, sedes czy bidet to nowe spojrzenie na aranżację łazienki. Takie elementy od razu przykuwają wzrok, co podoba się wszystkim miłośnikom oryginalnych rozwiązań. Ceramiki łazienkowej w kolorze czarnym nie ma się jednak co bać, bo jest ona uniwersalna i pasuje w zasadzie do wszystkiego. Wystarczy zadbać o cały design. Eksperci zalecają łączenie czarnych umywalek czy sedesów z raczej jasnym, ale niekoniecznie białym otoczeniem.

Z drugiej strony wciąż nie wszyscy mają czarną ceramikę w swojej ofercie. Jest ona na pewno również nieco droższa niż ceramika w kolorze białym. Czasami czarna umywalka czy bidet muszą być nawet zamówione indywidualnie. Często czerń w łazience łączy się z bielą. Takie zestawienie kolorystyczne zawsze prezentuje się bardzo dobrze.

Niestandardowe rozwiązania w nowoczesnych łazienkach

Czarne płytki w łazience mogą być kiepskim pomysłem, zwłaszcza gdy wnętrze nie jest duże. Czerń je tylko optycznie pomniejszy. Jednak wcale nie oznacza to, że posiadacze małych łazienek muszą w zupełności rezygnować z koloru czarnego. Rozwiązaniem jest bowiem w tej sytuacji ceramika łazienkowa w wersji czarnej. Jak wspomniano, w sklepach można dziś zakupić umywalki czarne, sedesy w tym kolorze itd. Można je zestawić z białymi płytkami ceramicznymi i na przykład oświetlić modnym światłem LED.

Połączenie bieli z czernią zawsze się sprawdza, ale wcale nie musi być nudne. Takie zestawienie kojarzy się od razu z elegancją i luksusem. Jest jednak wciąż niestandardowe, zwłaszcza gdy to ceramika łazienkowa jest czarna, a pozostałe elementy białe. Trzeba na pewno pamiętać, że taką łazienkę należy często sprzątać. Niestety na ciemnych elementach brud i kurz są dość dobrze widoczne. Nie jest to więc rozwiązanie dla osób niecierpliwych, które nie mają zbyt dużo czasu na sprzątanie swojej łazienki.

 

Czarna ceramika łazienkowa – czy warto?