Akcesoria do wózka na zimę – jakie wybrać?

Ilona Gozdek 19-12-2019

Maluch narodzony zimą stanowi dodatkowe wyzwanie dla świeżo upieczonej mamy, która zastanawia się, jak chronić przed zimnem cieniutką skórę swojego maleństwa. Zimowe spacery mogą być przyjemnością, jeśli do wózka zakupi się odpowiednie akcesoria. Aktualna oferta dodatków jest niezwykle szeroka. Jak wybrać te najbardziej praktyczne?

Śpiwór do wózka dziecięcego

To jeden z ważniejszych elementów wyposażenia dziecięcego pojazdu. Można pokusić się o zakup śpiwora całorocznego, który ma dodatkowe, odpinane warstwy. Śpiwór jest bardzo funkcjonalny, ponieważ można go wykorzystać zarówno w gondoli, spacerówce, jak i na sankach. Przy zakupie należy zwrócić uwagę na rozmiar śpiwora. Rozsądnie będzie zakupić produkt, który wystarczy dziecku nawet na 2-3 lata.

Akcesoria do wózka na zimę – jakie wybrać?

Kocyk niemowlęcy

Ubierając dziecko, należy pamiętać, że maluch potrzebuje jednej warstwy odzieży więcej niż osoba dorosła. Podczas zimowych spacerów świetnie sprawdzi się kocyk niemowlęcy, który zapewni maleństwu przytulne ciepło. Kocyk może służyć dziecku jako dodatkowe okrycie na nóżki, które przecież w zimie marzną najszybciej. Obecnie kocyki prezentowane w ofercie charakteryzuje ponadczasowy design i ciekawe wzornictwo. Ogromną zaletą kocyków jest fakt, że rosną one razem z dzieckiem.

Folia do wózka

O tym elemencie niestety mamy często zapominają. Tymczasem zimą jest ona niezbędna, gdy nagle zacznie prószyć śnieg lub zerwie się mrożący wiatr. Jeśli folia nie była załączona do zestawu wraz z wózkiem, bez problemu można zakupić taką o uniwersalnym rozmiarze. Należy pamiętać, że folia powinna zawierać okienko, które umożliwia swobodny przepływ powietrza.

Kombinezon

Przy siarczystych mrozach kombinezon jest obowiązkowym elementem garderoby maluszka. Najbardziej praktyczny to jednoczęściowy kombinezon uszyty z bawełny. Kombinezon powinien być ocieplany od wewnątrz, wtedy mamy pewność, że dziecko nie zmarznie w trakcie spaceru. Podczas zakupu należy zwrócić uwagę na zabezpieczenie przy suwaku, które chroni przed przycięciem delikatnej i wrażliwej skóry maleństwa.