Co warto wiedzieć o leczeniu implantologicznym zębów?

Daniel Król 30-08-2021

Uśmiech pozbawiony ubytków ma duży wpływ na samopoczucie i zdrowie danej osoby. Ludzie posiadający piękny uśmiech czują się pewniej w kontaktach z innymi osobami. W przypadku ubytków zębowych warto, więc pomyśleć o rozwiązaniu, które skutecznie pomoże pozbyć się nam tego problemu. Pamiętajmy, zatem że w takiej sytuacji zarówno stan zdrowia, jak i wygląd naszych zębów może znacząco poprawić tak zwane leczenie implantologiczne. Co więc warto wiedzieć w tej kwestii?

Na czym polega leczenie implantologiczne zębów?

Leczenie implantologiczne zwykle stosowane bywa wówczas, gdy danego zęba nie udało się wyleczyć za pomocą leczenia endodontycznego lub gdy z różnych przyczyn doszło do utraty danego zęba np. na skutek nieszczęśliwego wypadku. Brak zęba lub zębów prowadzi do wielu negatywnych konsekwencji takich jak chociażby zanik kości i zmiana mimiki twarzy. Implanty zębowe to nowoczesne i bezpieczne rozwiązanie, które posiada cały szereg zalet, dlatego też obecnie tak chętnie decyduje się na nie coraz to więcej osób. W przypadku leczenia implantologicznego w miejsce ubytku w kość szczeki lub żuchwy wszczepiona zostaje specjalna tytanowa śruba, na której umieszcza się sztuczną koronę zęba. Tego typu metoda leczenia może zostać wykorzystana nie tylko przy pojedynczym ubytku, ale także do naprawy całego łuku zębowego. Jeżeli dany pacjent nie posiada wystarczającej ilości kości, w którą można byłoby wszczepić implant wówczas przeprowadza się zabieg augmentacji (jest to tak zwane dosztukowanie kości) lub też zabieg polegający na podniesieniu dna zatoki szczękowej.

Co warto wiedzieć o leczeniu implantologicznym zębów?

Co jeszcze warto wiedzieć na temat leczenia przy wykorzystaniu implantów zębowych?

Implanty dentystyczne doskonale imitują prawdziwe zęby. Jeżeli lekarz stomatolog odpowiednio dobierze wielkość, kształt oraz kolor koron to implantów nie będzie można odróżnić od naturalnych zębów. Pamiętajmy, zatem o tym, że jeżeli chcemy być naprawdę w pełni zadowoleni z leczenia implantologicznego powinniśmy wybrać taki gabinety stomatologiczny, który oferuje swoim klientom wysokiej jakości implanty znanych marek i w którym bardzo ważną kwestią jest dokładna diagnostyka. Swoją uwagę powinniśmy zwrócić również na doświadczenie i kwalifikacje personelu oraz sprzęt, który wykorzystywany jest do tego rodzaju leczenia. Warto zauważyć, że w dzisiejszych czasach dużą popularnością cieszy się komputerowe planowanie leczenia implantologicznego przy wykorzystaniu specjalistycznych oprogramowań. Wykorzystanie takiego sprzętu umożliwia uzyskanie jak najlepszych efektów leczenia przy zastosowaniu jak najmniejszej ingerencji chirurgicznej. W Polsce klinikę zapewniającą leczenie implantologiczne na światowym poziomie możemy odnaleźć np. w Krakowie. Jeżeli więc interesują nas naprawdę dobre i trwałe implanty kraków to z całą pewnością warto zapisać się na leczenie do kliniki stomatologicznej IndexMedica. To tu czeka na nas doświadczony i wykwalifikowany personel, nowoczesny sprzęt do komputerowego planowania leczenia i najwyższej jakości implanty zębowe uznanych marek.