GTA V – moja ocena gry

Maja Ciesielska 16-03-2017

Grand Theft Auto to bez wątpienia jedna z najbardziej kultowych serii w historii komputerowej rozrywki. W ciągu wielu lat przeszła ona również sporo zmian, przez co współczesne odsłony ogromnie różnią się od początkowych części. Nie ma niczego dziwnego w tym, że kiedy tylko oficjalnie potwierdzono prace nad piątą odsłoną serii, świat gier zawrzał.

Piąta odsłona GTA wprowadziła do serii wiele zmian. Od początku wywoływały one poważne kontrowersje – niektórzy mówili, że są one za bardzo radykalne. Zasadnicza zmiana polegała na tym, że w części tej pierwszy raz nie kierujemy tylko jednym bohaterem, a trzema. Postacie są od siebie zupełnie niezależne i można przełączać się między nimi w trakcie rozgrywki. Obawy fanów były jednak niezbyt słuszne; okazało się bowiem, że wprowadziło to do gry sporo dodatkowej zabawy. Gra stała się dzięki temu bardziej dynamiczna, szczególnie w przypadku misji, w których biorą udział wszyscy bohaterowie równocześnie. Wykonywanie ich jest możliwe jedynie dzięki wykorzystaniu umiejętności konkretnych postaci.

GTA V – moja ocena gry

Oprócz tego, w najnowszym GTA otrzymujemy wszystko, do czego dotychczas przywykliśmy w tej serii. Tętniący życiem świat który możemy swobodnie zwiedzać, mnóstwo misji i niezwykła fabuła – a wszystko to wzbogacone piękną grafiką. Śmiało możemy stwierdzić, że żaden miłośnik GTA nie będzie zawiedziony.