Cellulit skąd się bierze i jak można go ujarzmić?

Maja Ciesielska 01-04-2018

Cellulit to kłopot, z jakim staram się sobie poradzić od kilku dobrych miesięcy. Prawdę mówiąc, wcześniej nie zwracałam na niego uwagi, przecież pojawił się w mało widocznym dla mnie miejscu, ale kiedy nadeszło lato i trzeba było pokazać nieco ciała, cellulit zaczął być moim zmartwieniem.

Niestety nie istnieje jedna przyczyna powstawania cellulitu, w związku z czym nie jesteśmy w stanie po prostu zacząć działać w jednym kierunku. Skórka pomarańczowa może jak się okazuje występować u kobiet o każdym rodzaju budowy ciała, również u tych wyjątkowo szczupłych. Najczęściej jednak, poza genami, za najistotniejsze powody takich niezbyt urodziwych zmian uważa się złą dietę i niewystarczającą ilości aktywności fizycznej.

Cellulit skąd się bierze i jak można go ujarzmić?

W jaki sposób więc poradzić sobie z cellulitem? Przede wszystkim, musimy zacząć przykładać większą wagę do tego co jemy każdego dnia. Zbilansowana dieta to w tym przypadku najważniejsza sprawa, dlatego moim zdaniem dobrze jest zwrócić się o pomoc do eksperta, który podpowie nam jak może zostać skomponowany nasz odpowiedni jadłospis. Kolejna kwestia to ruch. Co najmniej trzy razy w tygodniu, nawet po pół godziny. Chodzi tutaj przede wszystkim o ćwiczenia aerobowe, takie jak bieganie, wycieczki rowerowe albo pływanie. Nie musimy więc natychmiast kupować karnetu do klubu fitness, najistotniejsze to po prostu zacząć coś robić.