7 przydatnych aplikacji na co dzień

Maja Ciesielska 23-08-2019

W ostatniej dekadzie nastąpiła ewolucja technologii. Aplikacje w magiczny sposób uprościły nam życie. Istnieją apki dla edukacji, informacji, biznesu, komunikacji, nawigacji, rozrywki itp. Pomagają w codziennych obowiązkach. Stały się ważną częścią życia.

Walnut

To aplikacja do zarządzania pieniędzmi. Pomaga kontrolować pieniądze i oszczędzać. Automatycznie, ale bezpiecznie monitoruje wszystkie miesięczne wydatki i płatności. Śledzi miesięczne wypłaty z bankomatów. Analizuje skrzynkę odbiorczą SMS na komórce, dodaje tagi i notatki. Można w niej gromadzić zdjęcia rachunków/paragonów wszystkich transakcji. Dostarcza ważnych informacji związanych z wydatkami, rachunkami i biletami. Może też monitorować opłaty za karty kredytowe. Dzięki temu na bieżąco możesz kontrolować swoje wydatki.

 7 przydatnych aplikacji na co dzień 

Evernote

Nowoczesne aplikacje na telefon, takie jak Evernote, działają jak w chmurze. Evernote to aplikacja do robienia notatek. Dzięki niej wszystkie dane są odpowiednio zorganizowane. Przeznaczona jest na wiele różnych platform.

Pozwala tworzyć notatki i listy zadań. Możesz do nich bez problemu dołączyć szkice, zdjęcia, audio, filmy, pliki PDF. Dokumenty możesz skanować i przesyłać później jako załącznik. 

Google PhotoScan

To aplikacja do skanowania zdjęć od firmy Google. Sprawdzi się doskonale w przypadku starych i nowych zdjęć, jak i innych dokumentów. Możesz jej użyć do konwersji wydrukowanych zdjęć na cyfrowe. Nie tylko skanuje fotografię, ale również poprawia jej jakość. Możesz również zapisywać zdjęcia i nimi zarządzać. Jeśli chcesz, udostępnij je, wysyłając link do danego zdjęcia.

Any.do

Pozwala kontrolować codzienne obowiązki. Dzięki tej aplikacji wykonasz wszystkie zadania we właściwym czasie. Masz dostęp do kalendarza i listy zadań. Możesz ustawić przypomnienia i wprowadzać notatki. Any.do oferuje możliwość zsynchronizowania wszystkich urządzeń, np. telefonu komórkowego, komputera stacjonarnego, laptopa i tableta. Wtedy otrzymasz na każdym urządzeniu informację o zapisanym zadaniu.

Ta aplikacja obsługuje również wprowadzanie głosowe. To bardzo przydatna i wygodna funkcja. Swoje listy możesz również udostępniać członkom rodziny, przypisywać im zadania i czatować. To doskonała aplikacja do zarządzania czasem.

AirDroid

To popularna i przydatna aplikacja. Dzięki niej możesz uzyskać dostęp do smartfona zdalnie z komputera. Nie musisz już podłączać telefonu do komputera, aby przesyłać pliki. Umożliwia też zdalną obsługę aparatu w smartfonie. Za pomocą aplikacji Airdroid możesz zdalnie wysyłać SMS-y i dzwonić. 

Snapseed

Cieszy się ogromną popularnością wśród fotografów. Oryginalnie opracowana dla iPada, została później zaprojektowana również dla iPhone, Windows i Android. Oferuje niezliczone funkcje. Od filtrów po efekty świetlne, kontrasty tonalne, krzywe, podwójne naświetlanie, ramki itp. Dostępne są też samouczki online. Aplikacja przeznaczona jest nie tylko dla profesjonalistów, ale też nowicjuszy. Można ściągnąć je bezpłatnie w Google Play.

 7 przydatnych aplikacji na co dzień 

SHAREit

To wieloplatformowa aplikacja do udostępniania plików. Przeznaczona jest na Androida, iOS, Windows Phone, Windows i Mac. Możesz więc bez problemu przesyłać pliki między dowolnymi urządzeniami. Transfer danych jest bardzo szybki. Film o pojemności 1 GB możesz przesłać w ciągu kilku sekund.