7 powodów, dla których warto zapisać się na zajęcia taneczne

Maja Bielenin 02-04-2021

Doświadczeni tancerzy mogą potwierdzić, że to, czego nauczyli się w studio, wykracza daleko poza kroki i choreografię. Taniec dodaje pewności siebie, uczy pracy w zespole, jednocześnie zachęca do podejmowania nowych wyzwań. To doskonałe narzędzie ekspresji i komunikacji, które uczy też koncentracji i umiejętności improwizacji. Sprawdź, dlaczego warto zapisać się na lekcje tańca!

Większa pewność siebie

Pamiętaj, że nawet najlepsi tancerze kiedyś zaczynali. Nauka tańca może być zabawna, ale wiąże się też z pokonywaniem trudności. Zapamiętanie kroków i ich właściwe wykonanie dodaje pewności siebie. Opanowując kolejne choreografie, zaczynasz wierzyć w swojej możliwości. To poczucie dumy i wysoka samoocena mogą wpłynąć na wiele aspektów życia, dlatego warto zapisać się na taniec użytkowy w Krakowie.

Wytrwałość

Nauka czegoś nowego nie zawsze przychodzi łatwo, ale taniec pokazuje, że jeśli chcesz coś osiągnąć, musisz uparcie dążyć do celu. Niezależnie od tego, czy chodzi o pokonywanie lęku, opanowanie określonych umiejętności, czy wygraną w zawodach, warto wyznaczać sobie cele, a następnie konsekwentnie do nich dążyć. To, czy będziesz wytrwały, może wpłynąć na to, czy osiągniesz sukces, czy zaznasz goryczy porażki. 

Doskonały trening cardio

Jeśli chcesz poprawić swoją sprawność fizyczną, zacznij tańczyć. Pamiętaj, że możesz dobrze się bawić, poruszając się w rytm muzyki, a jednocześnie wzmocnić układ sercowo-naczyniowy. Zamiast nudzić się na orbitreku, bieżni, czy stepperze, zapisz się na zajęcia taneczne. W ten sposób poprawisz krążenie, zwiększysz wydolność płuc, jednocześnie opóźnisz proces starzenia. Dodatkowo możesz zwiększyć wytrzymałość i elastyczność stawów, spalić mnóstwo kalorii i kontrolować poziom glukozy we krwi.

Poprawia koordynację, postawę i równowagę

Tańcząc, wzmacniasz mięśnie stabilizujące prawidłową postawę, dzięki czemu zmniejszasz ryzyko urazów. Skomplikowane ruchy rąk i nóg wspaniale poprawiają koordynację, jednocześnie zwiększają świadomość ciała. Wspomniane umiejętności możesz przenieść na inne dziedziny życia.

7 powodów, dla których warto zapisać się na zajęcia taneczne 

Taniec poprawia refleks

Tańcząc, często będziesz podejmował decyzje w ułamku sekundy, aby prowadzić i śledzić każdy ruch. W ten sposób możesz też poprawić koordynację ręka-oko. Podejmowanie decyzji i radzenie sobie w nowych sytuacjach pozwala zachować bystrość umysłu, wyostrza refleks i skraca czas reakcji. Wspomniane umiejętności przydadzą się na co dzień, zmniejszają też ryzyko Alzheimera.

Łagodzi stres

Taniec pobudza produkcję endorfin, czyli hormonów szczęścia. W ten sposób łagodzi stres i objawy depresji. Wspaniale poprawia nastrój i dodaje pewności siebie, dzięki niemu lepiej poczujesz się w swoim ciele. Te mentalne korzyści będą widoczne w stylu chodzenia, sposobie podchodzenia do problemów i radzeniu sobie z presją.

7 powodów, dla których warto zapisać się na zajęcia taneczne 

Zachęca do nawiązywania przyjaźni

Zapisując się do szkoły tańca, możesz poznać wielu ludzi o podobnych zainteresowaniach. Tańce latynoamerykańskie polegają na nawiązaniu interakcji z partnerem i tworzeniu harmonii. Jeśli wstydzisz się rozmawiać z nieznajomymi, taniec towarzyski pomoże Ci przezwyciężyć nieśmiałość.