Jak wybrać trumnę?

Maja Ciesielska 26-03-2019

Wybór odpowiedniej trumny jest ważną częścią organizacji pogrzebu. Jest to niezwykle ważny element i może nadać ton ceremonii pogrzebowej. Na przykład drewniane trumny pasują bardziej do tradycyjnych pogrzebów, a metalowe są nowoczesne. Z kolei wiklinowe i wierzbowe trumny pasują, gdy cmentarz znajduje się w pobliżu lasu. Warto pamiętać, że trumny różnią się ceną. Dlatego rozważyć wszystkie opcje.

Jak wybrać trumnę?

Jak wybrać trumnę?

Najpierw możesz trumny wyszukać w Internecie. Wtedy łatwo i szybko zobaczysz, jakie modele są dostępne. Następnie wybierz budżet i rozmiar trumny, która będzie potrzebna. Porozmawiaj z właścicielem zakładu pogrzebowego i wysłuchaj jego rad. Trumnę możesz kupić sam lub skorzystać z pomocy grabarza.

Musisz znać przybliżoną wagę i wzrost zmarłej osoby, aby mieć pewność, że rozmiar jest odpowiedni. W niektórych przypadkach konieczne będzie wykonanie trumny na indywidualne zamówienie.

Podejmując ostateczną decyzję, zastanów się, co będzie najlepiej odzwierciedlać ukochaną, zmarłą osobę i gdzie odbędzie się pochówek, ale pamiętaj też o budżecie. Koszty mogą znacząco wzrosnąć, a trumna jest tylko jednym z ważnych elementów. Popularność zyskują ekologiczne trumny, które ulegają naturalnej biodegradacji i nie zanieczyszczają gleby.

Z czego może być wykonana trumna?

Trumny mogą być wykonane z następujących materiałów:

  • Solidne drewno - to tradycyjny wybór. często mają ozdobne, metalowe uchwyty i białą wyściółkę.Cena uzależniona jest od danego gatunku drewna i skomplikowanych rzeźbień.
  • Metal-zazwyczaj są drogie. Jednak jakość wykonania gwarantuje, że wytrzymają próbę czasu znacznie lepiej niż drewniany odpowiednik. Najczęściej do produkcji wykorzystuje się stal nierdzewną, brąz, miedź i standardową stal.
  • Fornik i płyta wiórowa-zazwyczaj mają metalowe uchwyty. Wyglądają podobnie jak tradycyjne drewno. Jest to popularna, tania alternatywa dla trumien z litego drewna.
  • Karton-ta biodegradowalna trumna jest lekka i stosunkowo tania. Takie trumny mogą być drukowane ze spersonalizowanymi wzorami. Mogą odzwierciedlać osobowość lub osiągnięcia zmarłej osoby. Możesz zaprojektować własny wzór.
  • Inne materiały biodegradowalne, w tym wiklina, liść bananowy, trawa morska, wierzba, rattan, wełna i bambus. Są w takiej samej cenie co tania okleina lub płyta wiórowa. Sprawdza się doskonale, jeśli cmentarz znajduje się przy lesie.

Jak wybrać trumnę?

Jakie kwiaty na pogrzeb?

Kwiaty symbolizują przywiązanie do osoby zmarłej. Odgrywają ważną rolę w ceremoniach pogrzebowych. Symbolizują nie tylko miłość i współczucie, ale też wieczność i nieśmiertelność. Dzisiaj kwiaty pozostają jednym z najpiękniejszych form złożenia kondolencji, gdy zawodzą słowa. Tradycja ozdabiania trumny kwiatami jest zazwyczaj zarezerwowana dla najbliższych członków rodziny. Często dzieci zmarłego lub krewni organizujący pogrzeb, ozdabiają trumny wieńcami. Wieniec powinien być trwały i we właściwy sposób oddawał hołd zmarłemu. Wykonane są z floretów, gałęzi świerku i kwiatów. Przy wyborze kwiatów zwróćmy uwagę nie tylko na ich urodę, ale również symbolikę. Najczęściej wybierane są róże, gerbery, goździki, chryzantemy, anturium, hortensje, mieczyki i lilie.

Artykuł przygotowany przy współpracy z naszyym partnerem - Zakład Pogrzebowy Eden oferujący wysokiej jakości trumny, znajdą je Państwo wpisując w wyszukiwarkę hasło: trumny Sosnowiec.