Nowoczesne soczewki kontaktowe a praca przed komputerem

Maja Ciesielska 23-10-2019

W dzisiejszych czasach coraz więcej czasu spędzamy przed ekranem komputera, smartfona oraz innymi urządzeniami. Długotrwała ekspozycja na światło przez nie generowane wywiera negatywny wpływ na nasz wzrok przyczyniając się do powstawania oraz pogłębiania jego wad. Z myślą o osobach, które pracują przed komputerem oraz regularnie korzystają z telefonów komórkowych powstały soczewki kontaktowe purevision 2 idealnie dostosowane do takich warunków.

Czy korzystanie z soczewek kontaktowych i komputera źle wpływa na oczy?

Długotrwałe wpatrywanie się w ekran komputera jest dużym obciążeniem dla naszych oczu. Podczas korzystania z monitora zmniejsza się częstotliwość mrugania powiekami, co prowadzi do obniżenia produkcji substancji nawilżających oko przez gruczoły łzowe. W efekcie, osoby spędzające dużo czasu przed monitorem, smartfonem i telewizorem uskarżają się na uczucie suchości w obrębie oczu, dyskomfort, pieczenie oraz zaczerwienienie. Takie objawy oraz długotrwałe korzystanie z ekranów może prowadzić do dokuczliwego i groźnego zespołu suchego oka.

Objawy te może nasilać korzystanie z soczewek kontaktowych, które mogą dodatkowo podrażniać oczy oraz pogłębiać ich przesuszenie. Rozwiązaniem tego problemu jest wybór odpowiednich szkieł kontaktowych, które są dedykowane osobom spędzającym dużo czasu przed komputerem. Do takich akcesoriów należą soczewki kontaktowe purevision 2, które zostały stworzone specjalnie z myślą o ludziach pracujących przed ekranami urządzeń elektronicznych. Soczewki kontaktowe purevision 2 korzystają ze specjalnej technologii optyki wysokiej rozdzielczości, która gwarantuje wyraźne widzenie oraz redukcję wszelkich refleksów i odbić światła.

Nowoczesne soczewki kontaktowe a praca przed komputerem

Soczewki kontaktowe purevision 2 i ich charakterystyka

Soczewki purevision 2 to nowoczesne szkła kontaktowe wiodącego producenta, marki Bausch & Lomb. Wykonane są z wysokiej jakości silikonowo-hydrożelowego materiału, którego wykorzystanie zapewnia soczewkom cienkość, niewyczuwalność oraz doskonałe dopasowanie do kształtu rogówki oka. Soczewki posiadają wysoki współczynnik przepuszczalności tlenu, co gwarantuje oczom dobre nawilżenie przez cały okres użytkowania oraz komfort noszenia. Występują w wersji miesięcznej, co oznacza, że jedna para może być użytkowana codziennie przez 30 dni. Co więcej, soczewki kontaktowe purevision 2 nie wymagają zdejmowania co wieczór oraz pielęgnacji i mogą być noszone przez całą dobę w trybie night & day.

Najważniejszą zaletą soczewek purevision 2 jest jednak ich przystosowanie do użytkowania dla osób regularnie korzystających z urządzeń elektronicznych różnego rodzaju. Użytkownicy nie tylko dostrzegą wyraźną poprawę jakości swojego widzenia podczas korzystania z tych soczewek, ale także odczują większy komfort w czasie ich użytkowania przed komputerem. Nowoczesne soczewki kontaktowe purevision 2 doskonale sprawdzają się także w warunkach słabego oświetlenia, co docenią osoby często pracujące przed komputerem późnym wieczorem i w nocy. Brak widocznych refleksów oraz wysokie uwodnienie soczewek pozytywnie wpływają na komfort korzystania z nich zapewniając oczom optymalne nawilżenie oraz zapobiegając ich przesuszeniu.