Praktyczne rozwiązania meblowe do małej łazienki

Maksymilian Stopka 09-04-2020

Aranżacja małej łazienki to niełatwe zadanie, które można sobie jednak znacząco uprościć poprzez wybór odpowiednich rozwiązań przeznaczonych do niewielkich pomieszczeń. Podstawowymi elementami wyposażenia każdej łazienki, oprócz armatury, są meble. Rozwiązania takie, jak np. podwieszane meble oraz szafki łazienkowe z lustrem pozwalają na funkcjonalne wykorzystanie dostępnej w łazience przestrzeni oraz nadanie pomieszczeniu estetycznego, nowoczesnego wystroju.

Podwieszane meble łazienkowe idealne do małych pomieszczeń

Mała łazienka jest niewielkim pomieszczeniem, w którym po zamontowaniu armatury zwykle pozostaje niewiele miejsca na meble. Te z kolei są niezbędnym dodatkiem, gdyż pozwalają na przechowywanie wszystkich niezbędnych przedmiotów, sprzętu i akcesoriów łazienkowych oraz ukrycie ich przed wzrokiem osób korzystających z łazienki. Pozwala to na zachowanie porządku, co ma szczególne znaczenie w przypadku małych pomieszczeń. Idealnym rozwiązaniem do małych łazienek są meble powieszane w postaci szafki pod umywalkę, kolumn oraz mniejszych szafek do przechowywania akcesoriów łazienkowych.

Podwieszane meble łazienkowe, jak sama ich nazwa wskazuje, są mocowane bezpośrednio do ściany. Takie rozwiązanie pozwala na optyczne powiększenie małego pomieszczenia poprzez zwolnienie miejsca na podłodze. Podwieszane meble łazienkowe nadają mu ponadto bardziej nowoczesnego i schludnego wyglądu, co doceni każdy posiadacz niewielkiej łazienki z ograniczoną przestrzenią na podłodze. Szafki podwieszane mogą zostać z powodzeniem zamontowane ponad innymi elementami wyposażenia łazienki np. nad stelażem wc lub pralką i dzięki temu zaoferować więcej cennego miejsca do przechowywania.

Praktyczne rozwiązania meblowe do małej łazienki

Szafki łazienkowe z lustrem - praktyczne i funkcjonalne rozwiązanie

Innym, wartym zainteresowania rozwiązaniem, które idealnie sprawdzi się w niewielkich łazienkach o ograniczonej przestrzeni, są szafki łazienkowe z lustrem. Meble te zazwyczaj montuje się nad umywalką, co pozwala połączyć w jednym praktycznym rozwiązaniu funkcję lustra oraz niewielkiej szafki do przechowywania kosmetyków i innych drobnych akcesoriów łazienkowych. Z powodzeniem można jednak umieścić tego typu szafki w innym miejscu w łazience lub zdecydować się na zakup dwóch szafek z lustrem, co pozwoli dodatkowo optycznie powiększyć i rozjaśnić całe pomieszczenie.

Praktyczne szafki łazienkowe z lustrem to bardzo popularne rozwiązania, które znaleźć można w ofercie wybranych producentów mebli i akcesoriów łazienkowych. Na szczególną uwagę zasługuje szafka z lustrem Luna marki Roca. Jest to nowoczesny mebel wyposażony w pojedyncze drzwiczki, który doskonale sprawdzi się w nowocześnie i minimalistycznie urządzonej łazience. Szafka posiada uniwersalny, prostokątny kształt i głębokość zaledwie 15 cm, co pozwala na jej umieszczenie ponad umywalką oraz wykorzystanie mebla zarówno w celu przechowywania, jak i w roli lustra. Regulowana wysokość półek wewnętrznych umożliwia dostosowanie pojemności szafki do osobistych preferencji oraz ilości akcesoriów łazienkowych, które będą przechowywane w jej wnętrzu.