Jaką pościel dla alergika wybrać?

Renata Bajor 29-09-2022

Istnieje wiele materiałów do produkcji poduszek, kołder i pościeli, które twierdzą, że są wolne od alergii, ale tylko garstka z nich naprawdę spełnia swoje zadanie. Niektóre z tych niealergicznych materiałów to wełna, bambus, bawełna i poliester. Osoby z alergią wiedzą, jak trudno jest znaleźć materiał, który nie zawiera żadnych chemikaliów ani roztoczy. Ale poznając te cztery polecane materiały, możesz dokonać właściwych wyborów. W tym artykule podpowiemy jaka pościel sprawdzi się najlepiej dla osoby z alergią.

Rodzaje pościeli - co wybrać?

Alergie są jednym z najczęściej spotykanych schorzeń przewlekłych. Dlatego ważne jest, aby zakupić odpowiedni rodzaj pościeli, aby nie pogorszyć swojego stanu. Upewnij się, że kupujesz hipoalergiczne rzeczy; stworzy to wolne od kurzu powietrze i usunie alergeny z domu. W dzisiejszych czasach istnieje ogromny wybór etykiet dotyczących snu dla osób z alergiami i dla tych, którzy obawiają się modulowania zmian temperatury, które mogą im szkodzić podczas godzin snu. Jednak niektóre rodzaje pościeli mogą być zbyt grube i izolujące, a inne mogą nie pozwalać na wystarczająco szybkie parowanie podczas gorących letnich nocy lub zimnych zimowych poranków. Oto główne różnice:

- hipoalergiczny materiał, który nie powoduje żadnych skutków dla osób cierpiących na alergie

- materiały syntetyczne zapewniają więcej zalet niż włókna naturalne; trwają dłużej; nie wchłaniają płynów ustrojowych ani potu jak wełna, co zmniejsza rozwój bakterii

Jaką pościel dla alergika wybrać?

Jak dbać o pościel antyalergiczną?

Czas dowiedzieć się, w jaki sposób dbać o pościel, by cieszyć się komfortowym snem przez długi czas. Wprowadzając te nawyki będziesz sobie wdzięczny.

Pamiętaj, aby regularnie wietrzyć pościel. Kiedy budzisz się rano, nie ściel łóżka, tylko otwórz okno i wpuść trochę świeżego powietrza. Odczekaj co najmniej godzinę przed ponownym ścieleniem pościeli – do tego czasu należy ją dokładnie przewietrzyć. Wietrz pościel na świeżym powietrzu – co najmniej raz w tygodniu wywieś pościel na balkonie lub tarasie i pozwól promieniom słonecznym pozbyć się roztoczy.

Może to być trudne do zapamiętania, ale zmiana poszewki na poduszkę co drugi tydzień pomoże zachować czystą skórę. Częstsze robienie tego sprawi również, że olejki nie będą zbyt ciężkie na twarzy. Regularnie pierz pościel, aby pozbyć się roztoczy. Umieść je w suszarce na co najmniej 20 minut na najwyższym ustawieniu grzania lub umyj w gorącej wodzie. Zabezpiecz swój materac – po kilku latach użytkowania może pomieścić do 2 milionów roztoczy! Odkurzaj częściej i rozważ użycie produktu, który pomoże wyeliminować inwazję roztoczy.