Jaki ręcznik dla niemowlaka?

Laura Skura 11-01-2020

Kompletowanie wyprawki niemowlęcej należy zacząć jeszcze przed porodem. Z troski o swoje maleństwo warto zadbać o to, aby w podstawowym zestawie nie zabrakło dobrej jakości produktów. Taką zasadą należy kierować się przy wyborze ręcznika. Który rodzaj najbardziej przypadnie do niemowlęcego gustu?

Aby rozwiać obawy

Pierwsze kąpiele maluszka to chwile, których najbardziej obawiają się rodzice. Sam noworodek również odczuwa stres, ponieważ znajduje się w sytuacji, do której jeszcze nie przywykł. Na szczęście kąpiel to rytuał, który uwielbia większość dzieci - tym bardziej warto zadbać o to, by wieczorne chwile stały się rodzinną przyjemnością.

Kluczem do udanej kąpieli jest dobra organizacja. Pod ręką powinny znaleźć się niezbędne kosmetyki do pielęgnacji niemowlęcej skóry, jak również artykuły higieniczne (waciki, gaziki) i zabawki. Aby nie narażać maluszka na zbyt duże różnice temperatur po wyjęciu z wody, należy zaopatrzyć się w dobrej jakości ręcznik.

Jaki ręcznik dla niemowlaka?

Na co zwrócić uwagę?

Chcąc wybrać dobrej jakości ręcznik, należy wiedzieć, jakie potrzeby ma delikatna niemowlęca skóra. Noworodki mają niezwykle cienką powłokę skórną, wrażliwą na wahania temperatury oraz skłonną do podrażnień. Zaleca się kupno ręcznika z wysokogatunkowej tkaniny, która wykazuje dużą absorpcję wody. Doskonałym wyborem będzie ręcznik bambusowy lub wykonany z bawełny frotte. Należy zwracać szczególną uwagę na skład produktu, ponieważ dodatek tkanin syntetycznych może wywoływać podrażnienia na skórze maluszka.

Istotnym aspektem jest wielkość ręcznika. Rozsądnie będzie zakupić od razu większy format, ponieważ maluszek rośnie w mgnieniu oka. W przeciwnym razie po kilku miesiącach trzeba będzie zakupić nowy ręcznik. Zalecany format produktu to 100x100 cm. Taki ręcznik z pewnością starczy na pierwszy roczek lub dwa lata życia maleństwa. Ręcznik dla niemowlaka powinien mieć doszyty specjalny kapturek, który ochroni główkę przed różnicą temperatur. Dziecko nie jest wówczas narażone na przeziębienia lub inne infekcje.

Jak dbać o ręcznik?

Można przedłużyć żywotność ręcznika dla noworodka dzięki odpowiedniej pielęgnacji. Podstawowym warunkiem jest pranie ich w delikatnych detergentach. Idealnym rozwiązaniem będą środki, które można stosować od pierwszych dni życia dziecka. Dostępne są one zarówno w formie proszku do prania, jak i płynów. Po każdym praniu ręcznik należy wyprasować - dzięki temu zanikną zawarte w nim drobnoustroje, takie jak bakterie i roztocza, które osiadły na tkaninie podczas suszenia. Ważne, aby do prania ręcznika dla dziecka nie stosować płynu zmiękczającego. Zawarte w nim składniki powodują, że ręcznik traci swoje chłonne właściwości.

Odpowiednia pielęgnacja sprawi, że ręcznik posłuży dziecku przez dłuższy czas. Aktualna oferta obejmuje produkty o nowoczesnym wzornictwie, zatem wybór jest naprawdę spory. Dodatkowym urozmaiceniem jest np. wyszyte imię dziecka na kapturku - taki wyjątkowy ręcznik jest znakomitym pomysłem na prezent.

Partnerem materiału jest sklep Tiny Star - ręcznik dla niemowlaka.