Jak testować perfumy dla kobiet?

Maja Ciesielska 20-12-2020

Testowanie perfum dla kobiet to niesamowicie przyjemne zajęcie dla wielu z nas. Miłośniczki perfum mogą poświęcić kilka godzin, aby wybrać idealnie pasujący zapach. Często jednak bywa tak, że początkowo woń perfumu przypada nam do gusty, natomiast w późniejszym czasie żałujemy dokonanego wyboru. W perfumach wyczuwalne są trzy akordy: głowy, serca i bazowy. Na początku odczuwamy nutę głowy, która utrzymuje się na skórze najkrócej. Z kolei nutę serca czujemy nieco dłużej, jednak to bazowa nuta utrzymuje się najdłużej. Testowanie perfum dla kobiet nie powinno zatem, odbywać się wyłącznie na podstawie pierwszych wyczuwalnych nut, ponieważ ich zadaniem jest jedynie zafascynować klienta. 

Jak właściwie przygotować się do testowania perfum dla kobiet?

Dokonując wyboru perfum, powinniśmy kierować się tym, co lubimy. Musimy zastanowić się czy wolimy zapachy cięższe, czy delikatne, słodkie, czy piżmowe. Wybierając się do drogerii, warto przygotować listę perfum dla kobiet, które nas interesują. Często sięgamy po zapachy kojarzące się nam z bliską osobą lub takie, które są ponadczasowe, a zarazem niepowtarzalne. Wiele osób kupując perfum, kieruje się charakterystycznym wyglądem flakonika.

Testowanie perfum dla kobiet w drogerii

Podstawowym miejscem testowania perfum jest drogeria i perfumeria. To właśnie tutaj mamy dostępną największą liczbę rozmaitych zapachów. Jeśli nie jesteśmy przekonani do kupna konkretnego zapachu, możemy poprosić o pomoc ekspedientkę, która pomoże nam znaleźć coś, co będzie nam odpowiadało, na podstawie naszych preferencji. 

Do testowania perfum dla kobiet używamy blotterów. Są to specjalne paski, które znajdują się na każdej półce w perfumerii. Niestety, papierowe paski mogą zniekształcać zapach perfum. Nie są one miarodajnym narzędziem służącym do testowania zapachów. 

Jak testować perfumy dla kobiet?

Perfum dla kobiet testowany na skórze

Jeden i ten sam perfum może pachnieć zupełnie inaczej na skórze innej osoby. Wynika to z faktu, że każdy człowiek posiada odmienną chemię ciała. Wybierając perfum, najlepiej spryskać nim swoją skórę, by upewnić się, że dany zapach najzwyczajniej do nas pasuje.  Perfumy należ aplikować na czystą skórę. Przed testowaniem nie zaleca się używania balsamów oraz innych produktów. Zapachy, które wcześniej zostały zaaplikowane, mogą zniekształcić woń testowanych perfum. Pocieranie nadgarstka o nadgarstek nie jest właściwe, gdyż powinniśmy pozwolić kosmetykowi wyschnąć na skórze. 

Gdzie aplikować perfumy dla kobiet?

Nadgarstek jest miejscem, gdzie najczęściej aplikujemy perfumy. W momencie testowania zapachu, warto również spryskać wierzch dłoni lub zgięcie łokcia. W ten sposób, perfumy nie zetrą się z nadgarstka, a my możemy zaobserwować jak długo woń pozostaje na naszym ciele oraz jaką ma intensywność.

Kiedy najlepiej testować perfumy dla kobiet?

Duże znaczenie w testowaniu zapachów mają warunki pogodowe. Perfumy inaczej utrzymują się na skórze w ciepły dzień, a inaczej w chłodne dni. Oprócz testowania perfum w domowych warunkach, warto przekonać się, jak reagujemy na ich zapach w pracy. Nie zniechęcajmy się do danego zapachu, jeśli nie sprawdzi się on we wszystkich warunkach. Istnieją  perfumy dla kobiet, które będą idealne na co dzień oraz takie, których najlepiej używać na specjalne okazje.