Jak zadbać o skórę na wiosnę?

Kamil Korycki 29-03-2022

Wraz z pierwszymi promieniami słońca i temperaturą na plusie, coraz częściej myślimy o tym, jak zadbać o naszą skórę przed latem. Miesiące jesienno zimowe są idealnym czasem, by zadbać o kondycję skóry. Aby cały proces przebiegł zgodnie z planem, musisz pamiętać o kilku ważnych rzeczach.

 

Złuszczanie

 

Pierwszym krokiem podczas pielęgnacji skóry jest jej złuszczanie. Dzięki temu zabiegowi skóra lepiej wchłonie składniki z kosmetyków, których będziemy używać podczas dalszych kroków. Kosmetykiem, którego użyjemy do tego procesu to peeling mechaniczny i enzymatyczny. Peelingi działają łagodniej niż kwasy, jednak stosowane regularnie oczyszczają skórę i wygładza drobne zmarszczki.

Jak zadbać o skórę na wiosnę?

Odżywianie

 

Kosmetyki, których będziemy używać, powinny zawierać witaminę C i E. Witaminy te uelastyczniają skórę, poprawiają jej nawilżenie, a także wygładzają drobne zmarszczki. Witamina C neutralizuje działanie wolnych rodników, a także niweluje przebarwienia i rozświetla. Witamina E natomiast, regeneruje i odbudowuje skórę.

 

Nawilżenie

 

Odpowiednie nawilżenie jest niezwykle ważne, zwłaszcza gdy na skórę działają szkodliwe warunki jak klimatyzacja, ogrzewanie i godziny spędzone przed komputerem. Odpowiednio dobrany krem nawilżający przywróci odpowiednie poziom nawilżenia i odbuduje uszkodzoną skórę. Wybierając kosmetyki nawilżające, pamiętajmy, by zawierały kwas hialuronowy, ektoina, mocznik, estry cholesterolu. Jeżeli ilość dostępnych kosmetyków na rynku cię przeraża, zawsze możesz skorzystać z pomocy profesjonalnego gabinetu kosmetologicznego. Warto przed wizytą zasięgnąć opinii przyjaciółki lub poszukać zdania innych pań w sieci. Gabinet kosmetyczny cieszący się renomą zazwyczaj nie ma wolnych terminów od ręki, a czas oczekiwania na wizytę może być dłuższy niż do innych gabinetów, które nie koniecznie cieszą się dobrą opinią. Pamiętaj też o różnicy w cenie poszczególnych zabiegów. Mogą się one diametralnie różnić między gabinetami z dobrą opinią a tymi gorszymi jakościowo. Znaczenie ma również sprzęt, jaki znajduje się w salonie.