Gumki, które nie niszczą włosów – kup taką już dzisiaj!

Kamil Kopaczka 05-05-2022

Czy gumka do włosów może być ekskluzywnym prezentem dla kogoś lub dla siebie? Jak się okazuje – tak, ale pod warunkiem, że jest wykonana z luksusowego materiału takiego jak jedwab. Jedwabne gumki nie tylko pięknie się prezentują, ale również wspomagają pielęgnację włosów?

Gumka do włosów – dlaczego z jedwabiu?

Jedwab to szlachetny materiał często określany mianem królewskiego. Ta naturalna tkanina jest z jednej strony lekka i delikatna, a z drugiej wytrzymała i odporna na rozciąganie. Nie gniecie się, nie odkształca i nie mechaci. Jedwab jest przyjazny dla wrażliwej i alergicznej skóry – nie podrażnia jej. Z racji na to, że jest to materiał pochodzenia odzwierzęcego, jego włókna zawierają sporo białka sprzyjającego pielęgnowaniu włosów. Gumka z jedwabiu to doskonała inwestycja na długi czas – korzyści płynące z jej użytkowania doceni każda kobieta, której na sercu leży troska o swoje włosy. Włosy są jednym z atrybutów kobiecości, a ich zdrowy i atrakcyjny wygląd dodaje urody oraz pozytywnie wpływa na indywidualny wizerunek.

Gumka do włosów z jedwabiu – koniec z kołtunami!

Jednym z kluczowych powodów, dla których warto postawić na gumki jedwabne, jest brak problemów ze splątanymi włosami, jakie często towarzyszą używaniu tradycyjnych gumek do włosów lub zwykłych frotek. Jedwab ma śliską i gładką strukturę uniemożliwiającą tworzenie się kołtunów. Wykonane z niego gumki nie powodują kruszenia się i łamania włosów, przeciwdziałają też ich elektryzowaniu. Przy zdejmowaniu nie wplątują się we włosy. Pomagają także w utrzymaniu idealnej fryzury nawet przez cały dzień, ponieważ znakomicie utrzymują związane z nimi włosy. Pomimo że jedwab sprawia wrażenie niezwykle delikatnego, jest mocnym i wytrzymałym materiałem – włókna jedwabne są trudne do zerwania. Dzięki jedwabnym gumkom można szybko zapomnieć o poszarpanych pasmach, opadających kucykach czy kokach oraz o włosach odciśniętych na twarzy i szyi. Jedwab nie niszczy struktury włosów, dlatego też taka gumka nadaje się nie tylko na dzień, ale też i na noc. Można nią spiąć włosy na czas snu bez obaw, że cokolwiek się im stanie. Poprzez stosowanie jedwabnych gumek zmniejsza się ilość wypadających włosów, co przekłada się na poprawę ich kondycji. 

Gumki, które nie niszczą włosów – kup taką już dzisiaj!

Gumka do włosów z jedwabiu – jak o nią dbać?

Gumka z jedwabiu będzie się świetnie sprawować przez długi czas, jeśli zadba się o nią w prawidłowy sposób. Jako że jedwab nie jest zwolennikiem wilgoci, wykonanych z niego gumek nie wolno prać często – czynność ta powinna zostać ograniczona do niezbędnego minimum. Zalecane jest pranie ręczne w ciepłej wodzie z dodatkiem detergentu do delikatnych tkanin. Podczas prania nie należy gumki pocierać i szorować, a nadmiaru wody najlepiej pozbyć się poprzez zastosowanie papierowego ręcznika. Jedwab nie przepada bowiem za wyciskaniem i wyżymaniem. gumki jedwabnej nie wolno suszyć na słońcu. Można ją prasować, ale w tej kwestii trzeba stosować się do zaleceń producenta. Warto też ustawić żelazko na program do prasowania jedwabiu.