Dlaczego warto zamieszkać w Krakowie?

Kamil Korycki 18-07-2022

Kraków jest miastem magicznym, urokliwym i przepełnionym ciekawą architekturą, po prostu nie można się w nim nudzić. To właśnie dlatego warto poznawać bliżej stolicę Małopolski, ale trzeba poświęcić na to dość dużo czasu. Panuje przekonanie, że w mieście nie można się zgubić, ponieważ właściwie dojechanie z jednego końca na drugi nie zajmuje dużo czasu.

Dlaczego warto zamieszkać w Krakowie?

Kraków jako idealne miejsce do zamieszkania

Zmorą większości miast są korki uliczne, kierowcy są poirytowani, o wiele łatwiej o spóźnienie do pracy, na uczelnię, czy w inne miejsce. Pod tym względem Kraków nie jest tak uciążliwy, dlatego to pierwsza ważna korzyść z zamieszkania w tym miejscu. Z uwagi na fakt, że w większości krakowskie uliczki są małe i wąskie, łatwo zrezygnować z samochodu i zdecydować się na spacer. Kolejną zaletą jest to, że Kraków śmiało można nazwać żywym muzeum, zawdzięcza się to wielu miejscom, które wręcz trzeba zwiedzić. Wśród najpopularniejszych znajdują się Stare Miasto z Bazyliką Mariacką, Kwatera Żydowska, czy dzielnica Kazimierz. Trudno znaleźć osoby nieznające legendy o Smoku Wawelskim, który jest jednym z symboli miasta.

Kraków sprzyja spacerom

Spędzanie czasu w Krakowie jest przyjemnością, o każdej porze roku można wybierać się na regularne spacery. Nie tylko sprzyjają one dotlenianiu mózgu i pozostałych komórek, ale także pozwalają na odwiedzenie wszystkich ciekawych miejsc i rezygnację z poruszania się tylko samochodem. Dzięki temu pobyt z dziećmi jest świetnie spędzonym czasem, dla najmłodszych nie brakuje bowiem ciekawych miejsc do zabawy. W Krakowie kwitnie ponadto życie kulturalne, znajdzie się wiele atrakcji dla dorosłych, na przykład spektakle, festyny, seanse w kinach, koncerty i musicale. Warto przywieźć ze sobą rowery, na pewno nie zabraknie okazji do zaczerpnięcia świeżego powietrza. Na sam koniec nie można zapomnieć o korzyściach dla naszych żołądków, w mieście funkcjonuje mnóstwo restauracji, których menu nie pozwoli nikomu na głodówkę. Powyższe to tylko kilka korzyści z zamieszkania w Krakowie, więcej można odkryć będąc już na miejscu.