Ozdobne płytki ceramiczne w łazience — Przekonaj się, że to dobry pomysł!

Maja Ciesielska 08-10-2019

Ceramika w łazience to nie tylko umywalki, wanny czy elementy użytkowe. Bardzo często urządzając łazienkę nie pamiętamy o ceramice ozdobnej, która może przyjmować różne formy np. wykończenia łazienki czy gustownych akcesoriów. W tym tekście przedstawiamy trzy ciekawe pomysły, które opierają się na wykorzystaniu ceramiki.

Ozdobne płytki ceramiczne w łazience — Przekonaj się, że to dobry pomysł!

 

Obrazy z płytek ceramicznych

Pierwszym i jednym z najciekawszych rozwiązań ozdobnych jest wykończenie łazienek ozdobnymi płytkami ceramicznymi. Są to standardowe płytki ceramiczne układane np. na ścianie, ale posiadające elementy dużego obrazu. Składając cały zestaw na ścianie, możemy stworzyć przepiękny wodospad czy plażę. Na powierzchnię płytek ceramicznych nadrukowywane są grafiki. Następnie są pokrywane lakierem, dzięki czemu będą opierały się wodzie czy parze wodnej. Z płytek takich możemy ułożyć obraz na całej ścianie lub mniejszą grafikę. Płytki ceramiczne z grafikami to doskonałe połączenie wytrzymałości i własności użytkowych samych płytek z możliwością zaaranżowania łazienki w sposób ciekawy. Ciekawym rozwiązaniem jest też ułożenie mozaiki z kilkucentymetrowych kwadratów np. plaży i nieba.

 

Subtelne wzory

Jeśli zależy nam na subtelnych wzorach, możemy wybrać płytki ceramiczne z delikatnym nadrukiem. Mogą one mieć jedynie zarysy grafiki wykonane w złotym kolorze lub po prostu posiadać abstrakcyjne wzory. Granatowe czy białe płytki ze złotymi wzorami wyglądają bardzo gustownie i oryginalnie. Płytki takie są doskonałą alternatywą dla tradycyjnych płytek, które są przeważnie wykonywane w jednym kolorze. Subtelne wzory mogą wprowadzać również np. klimat bliskiego wschodu i orientu.

 

A może stylizacja całej łazienki?

Jedną z odważniejszych opcji, jaką możemy wybrać, stawiając na ozdobne płytki ceramiczne, jest wykonanie stylizacji całej łazienki. Możemy wykonując z płytek zarówno ściany, sufit, jak i podłogę stworzyć motyw kwiatowy. Będzie to kilka kwiatów rozpoczynających się na podłodze i przechodzących na ścianę. Uzupełnienie np. nadrukiem grafiki na wannie osiągniemy spójną całość, wykorzystując całe wnętrze łazienki.