Efektywna nauka języków obcych - sugestie

Maja Ciesielska 18-10-2017

Uczenie się języków obcych jest moją pasją. Nie podchodzę do tego jak do kwestii zawodowej – po prostu dla czystej przyjemności lubię trochę nad tym posiedzieć. Im więcej rozmawiam o tym ze znajomymi, tym bardziej przekonuję się, że na temat ten bardzo powszechnie panuje wiele stereotypów. Przede wszystkim zwykło się uważać, że skuteczna nauka dowolnego języka obcego zawsze musi być niezwykle trudna. Jestem jednak zdania, że wystarczy po prostu potraktować to w odpowiedni sposób, aby móc w niedługim czasie uzyskać naprawdę rewelacyjne wyniki.

Prawdopodobnie zabrzmi to banalnie, ale najistotniejszą rzeczą jest tu uczenie się tylko tych języków, które faktycznie lubimy. Ja sam właśnie w taki sposób wybieram języki jakich będę się uczyć. Najlepiej, jeśli równocześnie jesteśmy zainteresowani historią czy kulturą konkretnego kraju, gdyż dzięki temu poznawanie takiego języka będzie jeszcze przyjemniejsze.

Efektywna nauka języków obcych - sugestie

Aby sprawnie nauczyć się jakiegokolwiek języka, musimy przede wszystkim znaleźć dla niego miejsce w naszym życiu. Oprócz samej konkretnej nauki polecam śledzenie na Facebooku paru zwyczajnych stron informacyjnych z innego kraju. Wprawdzie na początku nie będziemy rozumieli zbyt dużo z zamieszczanych tam artykułów, ale po pewnym czasie zauważymy w tej kwestii naprawdę dużą różnicę.