Jak może wyglądać program wycieczki ścieżkami koncertów?

Maja Ciesielska 08-07-2019

Jeśli lubisz posłuchać dobrej muzyki na żywo, koniecznie wybierz się na jeden z festiwali. Scena muzyczna w Polsce staje się coraz ciekawsza i bardziej urozmaicona. Dlatego, bez względu na to, jaki gatunek muzyki lubisz najbardziej, na pewno znajdziesz coś dla siebie. Możesz się wybrać zarówno na mały festyn, jak i na jeden z międzynarodowych festiwali. Wiele osób wraca co roku na ulubione wydarzenie.

 Jak może wyglądać program wycieczki ścieżkami koncertów?

Święto Muzyki w Krakowie

Wianki Kraków to prawdziwe święto muzyki. Cieszy się niezmierną popularnością. W tym roku odbędzie się już po raz szósty. Artyści reprezentują różne gatunki muzyczne, w tym alternatywnej. Organizatorami są Krakowskie Biuro Festiwalowe i Miasto Kraków. Można posłuchać zarówno debiutantów, jak i znanych artystów.z Polski i z zagranicy W tym roku wystąpi m.in. Natalia Nykiel, Hearts Hunters, Szymonmówi,  OY Sound System, Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Norwegii i Edyta Górecka z zespołem.

Międzynarodowy Festiwal im. Krystyny Jamróz

Międzynarodowy Festiwal im. Krystyny Jamróz skierowany jest do wszystkich miłośników muzyki poważnej. Wydarzenie odbywa się w malowniczym Busku-Zdroju. Wystąpią zarówno polscy, jak i zagraniczni artyści. Co roku odbywa się na przełomie czerwca i lipca. Przez kilka dni będziesz mógł posłuchać utworów wybitnych kompozytorów. Jeśli jednak nie będziesz mógł przyjechać do Buska-Zdroju, możesz zobaczyć relacje online. 

Queen Symfonicznie

Jeśli jesteś fanem słynnego zespołu Queen, ten wyjątkowy koncert z pewnością Ci się spodoba. Orkiestra Alla Vienna wspaniale łączą nieśmiertelne utwory Queen z symfonicznymi kompozycjami. Imponujący spektakl trwa dwie godziny. Będziesz miał doskonałą okazję, aby posłuchać cudownych piosenek Queen w nowej wersji. 

Rawa Blues Festival

Jeśli lubisz dobrego bluesa, zwróć szczególną uwagę na ten festiwal. W tym roku odbędzie się 11-12 października w Katowicach. Zagrają zarówno debiutanci, jak i uznani artyści z Polski i z zagranicy. Wystąpi m.in. Irek Dudek, Rick Estrin z zespołem The Nightcats, Blackberry Brothers i Lindsay Beaver. Impreza ma charakter familijny. Dlatego będą się na niej świetnie bawić zarówno maluchy, nastolatki, jak i dorośli. Na najmłodszych czekają wyjątkowe animacje artystyczne.

 Jak może wyglądać program wycieczki ścieżkami koncertów?

Pol’and’Rock Festival

Jeśli lubisz dobrą muzykę, koniecznie zwróć jeszcze uwagę na ten letni festiwal. Organizowany jest co roku na przełomie lipca i sierpnia. Naprawdę warto przyjechać wtedy do Kostrzyna nad Odrą, aby wspólnie się bawić i posłuchać świetnych, polskich i zagranicznych artystów. Do tej pory zagrali m.in. Twinkle Brothers, Within Temptation, Leszek Możdżer, Hey, Dżem, Coma, Pidżama Porno, Sweet Noise i T Love. W tym roku wystąpią m.in. Lordi, Skunk Anansie, Kult, Agnieszka Chylińska, Happysad, Daria Zawiałow, Baika. Można też będzie posłuchać np. Renaty Przemyk i Macieja Maleńczuka. Zagrają zarówno znani, jak i debiutujący artyści. Występują na czterech scenach: Małej, Dużej, scenie ASP oraz Viva Kultura. Organizatorem jest WOŚP, która chce w ten sposób podziękować wolontariuszom i prywatnym osobom, wspierającym finałowe działania.