Gry zręcznościowe - świetny sposób na stymulację rozwoju dziecka

Daniel Król 08-10-2020

Wybór prezentu dla nieco starszego dziecka to nie lada wyzwanie. Czym dziecko jest starsze, tym bardziej wyrobiony ma gust i wiele swoich indywidualnych zainteresowań. Kilkulatek to człowiek, który ma już swoje hobby, wie jak spędzać czas, by czerpać z tego radość. Ma także ukochane postaci z bajek czy filmów, i potrafi marzyć o dosłownie każdym gadżecie z ich podobizną. Warto zatem przed wyborem prezentu zorientować się, jakie zabawki lub gadżety sprawiłyby prawdziwą radość. Jeśli podarunek ma być przeznaczony dla czyjegoś dziecka, nie wahaj się dopytać rodzica o radę.

Jak wybrać mądrą zabawkę?

Przeglądając ofertę sklepów zabawkami pamiętaj także o pewnych cechach, które powinna mieć wartościowa zabawka. Niekoniecznie najbardziej krzykliwe i najgłośniejsze akcesoria wystawione w najbardziej widocznym miejscu w sklepie to najlepszy wybór dla naszego dziecka. Idealna zabawka to taka, która łączy w sobie kilka cech. Powinna odpowiadać na zainteresowania malucha, ale także musi być dobra jakościowo i bezpieczna. Musimy być pewni, że nasze dziecko może swobodnie oddawać się ulubionej rozrywce bez narażania swojego zdrowia. Poza tym największą wartość mają zabawki edukacyjne lub w jakiś sposób wspierające rozwój dziecka, czy to motoryczny czy emocjonalny. Nauka przez zabawę to najlepsza forma przyswajania wiedzy oraz nowych umiejętności, którą pokochają zarówno dzieci, jak i rodzice.

Sportowe emocje i nauka zasad fair-play

Jednym z doskonałych przykładów na mądre wspieranie rozwoju dziecka przez odpowiednio dobrany podarunek, który otrzyma od dorosłych są gry zręcznościowe. W ofercie dobrych sklepów z zabawkami znajdziecie różnego rodzaju gry sportowe, dostosowane do wieku dzieci, o odpowiedniej wielkości i solidnym wykonaniu. Jedną z gier uczącą zasad fair-play godną polecenia są stoły piłkarskie oferowane przez Leomark.pl, które świetnie się sprawdzą jako zabawa dla całej rodziny. Wszystkie modele zostały wykonane z wysokiej jakości materiałów, dzięki czemu wyróżnia je trwałość oraz estetyka. Znajdziesz tu różne propozycje, które z łatwością dopasujesz do swoich planów zakupowych. Zwolennicy prostych rozwiązań mogą postawić na stół piłkarzyki klasyczny, który zapewni wam wiele godzin piłkarskich emocji. Fani bardziej kompaktowych rozwiązań z pewnością zainteresują się wersją 4 w 1 dostępną na Leomark.pl, która łączy w sobie stół piłkarzyki, bilard, cymbergaj oraz tenis.

Gry zręcznościowe - świetny sposób na stymulację rozwoju dziecka

Pozytywny wpływ na edukację

Łączenie rozrywki z edukacją stwarza sprzyjający uczeniu się, bezstresowy klimat. Swoboda towarzysząca zabawie sprawa, że dziecko nie czuje  przymusu i  jednocześnie nabywa nowe umiejętności. Gry stanowią ważny element kształtowania pewnych postaw u dzieci, uczą je zachowań oraz reakcji na sytuacje życiowe w jakich będą postawione. W mimowolny sposób dziecko naśladuje dorosłego i może zaobserwować jak radzić sobie z emocjami, jak świętować wygraną i jak radzić sobie z porażką, by wyciągać z niej naukę, zamiast ją rozpamiętywać. Musimy więc być świadomi jak dużą i ważną rolę w tych wspólnych grach spełniamy my, dorośli. Zabawki, takie jak stół piłkarzyki.