Sposoby na przenoszenie danych między telefonami

Maja Czaja 22-06-2021

Zakup nowego telefonu wiąże się z koniecznością skopiowania wszystkich niezbędnych danych. Kontakty z książki telefonicznej, pliki, aplikacje, które były przechowywane na poprzednim urządzeniu są bardzo przydatne.

Sposoby na przenoszenie danych między telefonami

Przenoszenie danych między urządzeniami

Do przeniesienia niezbędnych danych pomiędzy urządzeniami wykorzystuje się karty pamięci, kable oraz sposoby bezprzewodowe. Bierze się pod uwagę przede wszystkim systemy operacyjne, możliwości łączności oraz liczbę danych do przesłania. Najprostsze oczywiście jest przełożenie karty SD ze starego telefonu do nowego – jednak nie zawsze występują takie same wejścia. Jeżeli następuje przenoszenie wrażliwych danych, należy zadbać o wszelkie aspekty bezpieczeństwa. Cyberprzestępcy mogą je w przeciwnym wypadku skutecznie przechwycić. Tam gdzie to możliwe należy ustanawiać hasła i regularnie je zmieniać. Ponadto tam, gdzie jest to możliwe wystarczy wykonywanie kopii zapasowych, o czym nawet przypominają niektórzy producenci smartfonów.

Sposoby na kopiowanie danych

Najłatwiejszym sposobem jest oczywiście przełożenie karty SIM, ale sprawdza się głównie w kopiowaniu kontaktów. W przypadku innych plików warto skorzystać z kabla USB, poprzez który dość szybko dane mogą zostać przeniesione na inne urządzenie. Przydatnym gadżetem okazuje się również pendrive z funkcją OTG – które pozwolą na przeniesienie każdej ilości danych. Mając stały dostęp do Internetu korzysta się z technologii Bluetooth oraz NFC, wskazane jest uprzednie sparowanie urządzeń. Ostatnią możliwością jest gromadzenie danych na wirtualnym dysku, które będą online można pobrać na dowolne urządzenie. Ten ostatni sposób rekomenduje większość znanych producentów smartfonów. Znane są przechowalnie plików Dropbox, Microsoft OneDrive, Google Drive. To właśnie bezprzewodowe metody przenoszenia danych są najczęściej wybierane i trudno się temu dziwić. Prosty i bezpieczny sposób zawsze znajdzie grono zwolenników. Warunkami są właściwie naładowane urządzenia oraz stały dostęp do Internetu.