Marzysz o jeździe samochodem sportowym na torze? Sprawdź jak zrealizować to marzenie!

Maja Ciesielska 23-01-2020

Marzenie o jeździe sportowym samochodem to marzenie wielu fanów motoryzacji. Przeważnie nie mamy jednak możliwości zakupu takiego auta oraz jazdy nim po torze. W rzeczywistości jest to jednak część prawdy, gdyż każdy fan motoryzacji może sprezentować sobie dzień na torze i usiąść za kierownicą samochodu, który ogląda jedynie na wyścigach. Jak zatem zrealizować takie marzenie i ile ono kosztuje? Wszystkie szczegóły poniżej.

Marzysz o jeździe samochodem sportowym na torze? Sprawdź jak zrealizować to marzenie!

 

Jak pojechać wymarzonym samochodem?

Jednym z najprostszych sposobów na to, aby usiąść za kierownicą supersamochodu, jest wykupienie jazdy na torze. Możemy zrobić to np. poprzez firmy oferujące prezenty-przeżycia lub firmy zajmujące się stricte organizacja takich imprez. Możliwość ta jest wbrew pozorom bardzo prosta do zrealizowania. Wystarczy jedynie wykupić jazdę lub dzień na torze oraz stawić się w umówionym miejscu. Koszt prezentu, który sobie robimy to przeważnie ok. 200 - 300 złotych, choć ostateczna cena zależeć będzie od rodzaju samochodu, toru czy długości jazdy.

 

Jakie samochody możemy wybierać?

Jednym z najważniejszych pytań, jakie zadadzą fani motoryzacji, jest to, z jakich samochodów możemy skorzystać. Odpowiedź jest zaskakująca, gdyż jeździć możemy praktycznie wszystkimi ogólnie dostępnymi supersamochodami. Będą to np. Ferrari, Lamborghini czy Aston Martin. Różne firmy oferują również różne konkretne modele, dzięki czemu każdy fan czterech kółek wybierze najlepszy model dla siebie.

 

Jak w praktyce przebiega cały proces?

Proces wykupienia jazdy przebiega dosyć prosto i nie jest problematyczny. Pierwszym krokiem jest wykupienie usługi. Możemy zrobić to np. poprzez stronę internetową danej firmy oferującej prezenty czy jazdy. Po opłaceniu rachunku wystarczy ustalić termin i miejsce jazdy. Następnie po pojawieniu się na torze zostaniemy przeszkoleni przez instruktora odnośnie kwestii bezpieczeństwa oraz prowadzenia samochodu. Po krótkim kursie będziemy mogli skorzystać z samochodu oraz jeździć nim według ustalonych zasad. Czasami jest to określona liczba okrążeń, a czasami czas.