Kulki gejszy: jak dobrać i używać?

Mikołaj Król 05-01-2021

Jeśli kiedykolwiek marzyłaś o silniejszych orgazmach, koniecznie wypróbuj kulki gejszy, zwane również kulkami Kegla, miłości, waginalnymi lub do pochwy. Wzmacniają mięśnie dna miednicy, nie tylko poprawiając życie seksualne, lecz także łagodząc wiele problemów zdrowotnych. Różnią się kształtem, materiałem, kolorem, rozmiarem i ciężarem, dzięki czemu na pewno dopasujesz je do swoich potrzeb. Sprawdź, jak wybrać odpowiedni model!

Jak dobrać kulki Kegla?

Pamiętaj, by przed użyciem kulek Kegla, porozmawiać z lekarzem, szczególnie wtedy, gdy jesteś w ciąży lub niedawno rodziłaś. Skonsultuj się ze specjalistą, jeśli boli Cię miednica, masz czynną infekcję intymną lub niedawno przeszłaś operację ginekologiczną.

Najlepiej zacząć od lekkich  kulek i powoli zwiększać ich wagę. Dzięki temu nie musisz się martwić, że nadwyrężysz mięśnie dna miednicy. Choć wydaje się to sprzeczne z intuicją, powinnaś zacząć od większych kulek. Istnieje wtedy mniejsze ryzyko, że wypadną w czasie chodzenia. Jeśli jednak wsunięcie dużych kulek do pochwy jest bolesne lub niemożliwe, zdecyduj się na mniejsze. 

Zwróć też uwagę na materiał. Popularne kulki gejszy cena są silikonowe, szklane, metalowe, plastikowe lub jadeitowe. Dopasuje je do swoich potrzeb i preferencji. Poszukaj modelu, który ma sznurek. Dzięki temu łatwiej go włożysz i wyjmiesz z pochwy. Pamiętaj też o lubrykancie! Jeżeli wybrałaś silikonowe kulki, zrezygnuj z silikonowego specyfiku. Sięgnij po lubrykant na bazie, aby zapewnić sobie bezpieczeństwo.

Jak korzystać z kulek gejszy?

Aby włożyć kulki, połóż się w wygodnej pozycji. Nałóż dużą ilość lubrykantu, aby nawilżyć pochwę. Możesz też nim posmarować wspomniane kulki. Teraz włóż pierwszą kulkę, a następnie sznurek i drugą kulkę. Wepchnij je daleko, dopóki nie poczujesz dyskomfortu. Pamiętaj, że sznurek powinien zwisać poza pochwą.

Napnij mięśnie dna miednicy, aby utrzymać kulki w środku. Możesz je pozostawić maksymalnie na 6 godzin, ale zacznij od 15 minut i stopniowo wydłużaj czas noszenia. Dzięki temu nie przeciążysz mięśni dna miednicy. Jeśli czujesz, że kulki zaraz wypadną, wsuń je głębiej do pochwy.

Kulki stymulujące w sypialni

Kulki gejszy sprawdzą się doskonale w sypialni. Niektóre panie lubią mieć je w sobie podczas stymulacji wibratorem. Inne chętnie uprawiają seks analny, gdy kulki są w pochwie. Wspomniany gadżet stymuluje punkt G, zapewniając niesamowite doznania. Pamiętaj, by nie wkładać go odbytu. Nadaje się wyłącznie do pochwy. Możesz go nawet zostawić podczas penetracji penisem lub wibratorem. W ten sposób zapewnisz nowe doznania nie tylko sobie, lecz także partnerowi. Pamiętaj, by po każdym użyciu umyć kulki mydłem i wodą.

 Kulki gejszy: jak dobrać i używać?

Jak ćwiczyć mięśnie Kegla?

Możesz wzmocnić mięśnie Kegla, angażując je i ściskając przez pięć sekund, a następnie robić pięciosekundową przerwę. Zrób to cztery-pięć razy z rzędu, do trzech razy dziennie, powoli dochodząc do dziesięciu zestawów. Upewnij się, że nie pomijasz relaksującej części ćwiczeń. Pamiętaj, by mięśnie poruszały się w pełnym zakresie, aby czerpać maksymalne korzyści z treningu. Kiedy nauczysz się izolować właściwą grupę mięśni, włącz ćwiczenia Kegla do swojej codziennej rutyny.