Kolejna świetna gra – Wiedźmin

Maja Ciesielska 04-05-2017

O Wiedźminie zrobiło się dość głośno w ciągu ostatnich dziesięciu lat. Nie tylko w Polsce – tytuł stał się niezwykle ceniony za granicą, stając się w pewnym sensie naszą narodową dumą i czymś, co świetnie promuje nasz kraj. Trudno jednak się temu dziwić. Polskie studio CD Projekt na bazie świetnych książek stworzyło równie wspaniałą grę komputerową, która podbiła serca miłośników gier w różnych krajach świata.

O zaletach gry „Wiedźmin” możemy pisać bardzo wiele. Trzeba zacząć od tego, że tytuł jest w bardzo ciekawy sposób utrzymany w nastroju książek – Sapkowski w swoich dziełach umiejętnie połączył fantastykę ze swojskim, słowiańskim folklorem. Projektantom gry sztuka ta udała się po raz drugi. Fabuła nawiązuje rzecz jasna do historii przedstawionej w sadze o Wiedźminie, ale równocześnie stanowi oddzielny byt. Z każdą kolejną częścią poprawia się także grafika. Najnowsza odsłona Wiedźmina zyskała miano jednej z najładniejszych gier na świecie.

Kolejna świetna gra – Wiedźmin

Rozgrywka sama w sobie jest tu bardzo dynamiczna. Doskonale zaprojektowany system walki powoduje, że gra doskonale łączy w sobie elementy akcji oraz tradycyjnego cRPG. Wszystkie przedstawione wyżej cechy składają się na całkowicie zasłużony sukces gry „Wiedźmin”. Jest to obowiązkowa pozycja nie tylko dla czytelników, ale też dla każdego miłośnika wciągającej, komputerowej rozrywki.