Recenzja Red Dead Redemption 2

Maja Ciesielska 04-04-2019

Red Dead Redemption 2 to w wielu zestawieniach gra roku 2018. Nie bez przyczyny. Znacznie poprawiona fizyka gry, rozwinięta fabuła oraz ogrom świata przedstawionego w grze sprawia, że RDR 2 jeszcze długo będzie królował na liście najlepszych gier. Czym jeszcze wyróżnia się Red Dead Redemption 2 na tle konkurentów?

Zwiększona interakcja w grze

W pierwszej części gry gracz miał małe możliwości interakcji z NPC. W drugiej części nasz główny bohater może często rozmawiać nawet ze zwykłym przychodniem, co jeszcze bardziej urzeczywistnia rozgrywkę. Niekiedy zdarza się również, że przypadkowe i nieznajome osoby zlecają nam wykonanie zadań, a w zamian otrzymamy wynagrodzenie. Jest to zatem jeden ze sposobów na wzbogacenie się w trudnych czasach Dzikiego Zachodu.

Niepowtarzalny klimat

Nawet dla osób nie do końca związanych ze światem gier, Red Dead Redemption 2 kojarzy się ze światem Dzikiego Zachodu. Jest to oczywiście prawda. Ubiór ludzi, bary, konie, bronie - to tylko niektóre z elementów nieodłącznych od tej kultury. Każdy z tych szczegółów jest dopracowany do perfekcji i ciężko znaleźć jakieś wady takiego rozwiązania. Gracz ma do dyspozycji ogromną mapę, która jest podzielona na krainy, które wyróżniają się nie tylko widokami, ale również nastawieniem ludzi oraz poziomem bogactwa. Nawet najbardziej wymagający gracze z pewnością znajdą coś dla siebie.

Recenzja Red Dead Redemption 2

Poruszające fabuła

W grze wcielamy się w postać Arthura Morgana, który musi się zmierzyć z wieloma przeciwnościami losu. Arthur należy do gangu, jednakże w jego głowie pojawia się mnóstwo wątpliwości dotyczących samego funkcjonowania grupy. Po pewnym czasie dochodzi do licznych rozłamów, co powoduje, że gra nabiera tempa, a bohater może ufać tylko kilku osobom. Reszta może stanowić potencjalne zagrożenie nie tylko dla jego wpływu w gangu, ale również dla jego życia.

Red Dead Redemption 2 to z pewnością gra, w którą należy zagrać. Potrzeba kilkudziesięciu godzin, aby zakończyć wątek fabularny, lecz z pewnością jest to czas, który warto poświęcić na tę grę.