Kiedy warto zainwestować w zakup materaca ortopedycznego?

Maja Ciesielska 19-06-2019

W dzisiejszych czasach coraz więcej osób boryka się z problemami z kręgosłupem. Dolegliwościom bólowym sprzyja siedzący tryb życia, mała aktywność fizyczna oraz wypoczynek na nieodpowiednim materacu. Aby wspomóc regenerację naszego kręgosłupa oraz zapobiegać pogłębieniu wad postawy warto zaopatrzyć się w materac ortopedyczny, który najlepiej zadba o nasze plecy.

Kto powinien zainwestować w materac ortopedyczny?

Materac ortopedyczny jest obowiązkowym zakupem dla osób, które zmagają się z takimi problemami, jak skolioza, lordoza oraz cierpiące na dolegliwości bólowe zlokalizowane w odcinku lędźwiowym kręgosłupa. Prawidłowo dobrany materac jest bowiem w stanie znacznie spowolnić rozwój choroby oraz ukoić ból jej towarzyszący. Materace ortopedyczne doskonale „współpracują” z naszym kręgosłupem oferując mu odpoczynek oraz prawidłowe ułożenie podczas snu.

Inwestycja w materac ortopedyczny to także dobry wybór dla osób, które chcą zapobiegać występowaniu problemów z kręgosłupem. Spanie na nieodpowiednim materacu skutkuje bowiem stopniowym pogarszaniem się stanu naszych pleców także w przypadku ludzi, którzy nie cierpią na żadne dolegliwości bólowe.

Szczególnie szkodliwe dla naszych pleców jest wypoczywanie na kanapie, która nie jest przystosowana do spania oraz spanie na zbyt twardym lub zbyt miękkim materacu. Materac musi bowiem właściwie dopasowywać się do ciała użytkownika oraz oferować jego plecom optymalne podparcie przez cały czas snu. Warto więc kupować dobrej jakości, sprawdzone akcesoria, gdyż jest to najlepsza inwestycja w nasze zdrowie i dobry stan kręgosłupa.

Kiedy warto zainwestować w zakup materaca ortopedycznego?

Jaki materac ortopedyczny opłaca się wybrać?

Materace ortopedyczne są przeznaczone do użytkowania głównie przez osoby cierpiące na różne schorzenia kręgosłupa. Najlepszym aktualnie wyborem są akcesoria wykonane z elastycznego lateksu lub pianki, które dopasowują się kształtem do naturalnych nierówności ciała człowieka. Dzięki takim właściwościom kręgosłup jest zawsze ułożony w odpowiedniej pozycji, co sprzyja jego zachowaniu w dobrym stanie oraz pomaga eliminować dolegliwości bólowe.

Materac ortopedyczny powinien posiadać status wyrobu medycznego. Certyfikaty gwarantują jego wysoką jakość i właściwości prozdrowotne, które przełożą się bezpośrednio na komfort naszego snu. Materac należy prawidłowo dopasować także pod względem rozmiaru. Najważniejsza jest jego długość – zarówno nasze stopy, jak i głowa powinny w pozycji leżącej znajdować się w obrębie materaca. Odpowiedni rozmiar materaca możemy obliczyć dodając do naszego wzrostu ok. 20 cm.

Dobrze dopasowany materac ortopedyczny powinien posiadać odpowiednią twardość. Wybierając go należy pamiętać, że uczucie twardości jest cechą subiektywną. Przed zakupem warto więc sprawdzić, która twardość jest dla nas najwygodniejsza oraz zwrócić uwagę na to, jak dany materac wspiera nasz kręgosłup. Jest to bowiem najważniejsze kryterium, które powinno decydować o wyborze konkretnego rozwiązania. W razie wątpliwości warto skorzystać z fachowej pomocy obsługi sklepu oferującego materace ortopedyczne, której doświadczenie pomoże podjąć najlepszą decyzję.