Co warto zobaczyć w Japonii

Maja Ciesielska 22-03-2019

Polacy coraz częściej podróżują. W większości robią to na własną rękę. Jedynie 30% Polaków korzysta z ofert biur podróży. To oznacza, że sami organizują sobie plan wycieczki, zwiedzania oraz całego pobytu w danym miejscu. Poza Europą, coraz popularniejsze stają się wyjazdy do krajów orientu. wycieczki do Japonii mogą być bardzo ciekawe, gdyż jest to fascynujący kraj. Trzeba tylko wiedzieć, co warto zobaczyć.

Kilka słów o Japonii

Japonia jest stosunkowo dużym i ciekawym krajem. Niewątpliwie jedną z tych rzeczy, które jednoznacznie kojarzą się z krajem kwitnącej wiśni, jest mnogość występujących tam na każdym kroku robotów. Faktycznie, po pojawieniu się w Japonii, daje się zauważyć zamiłowanie Japończyków do wszelkiego rodzaju nowinek technologicznych. Wszelkiego rodzaju automaty są tam na każdym kroku. Właściwie to Japończycy dążą, aby całkowicie wyeliminować prace ludzi i zastąpić ją inteligentnymi robotami.

Wybierając się na wycieczkę do Japonii trzeba przygotować się na zderzenie z zupełnie inną kulturą. Japończycy mają swój specyficzny styl bycia. Są wyjątkowo punktualni i słyną z zamiłowania do precyzji. Wiąże się to również z dbałością o czystość. Będąc w Japonii warto spróbować lokalnej kuchni. Orientalne gusta są zupełnie inne od europejskich, więc dla Polaków może to być nie mały szok. Na pewno warto spróbować wszelkiego rodzaju owoców morza, które są tam podstawowym elementem diety.

Co warto zobaczyć w Japonii

Co warto zobaczyć na wycieczce w Japonii

Wybierając się do Japonii z Warszawy, najczęściej trafi się do Tokio. Stolica Japonii jest ogromnym miastem, liczącym mniej więcej tylu mieszkańców, ilu mieszka w całej Polsce. Wszechobecne tłumy, hałas i zgiełk, to cechy największej metropolii świata

Z Tokio można w krótkim czasie dojechać do Nikko. Jest to bardzo istotna historycznie miejscowość, położona w niezwykle malowniczym miejscu. W górskiej miejscowości znajduje się kompleks ważnych dla Japończyków świątyń.

Wielu turystów najbardziej poleca odwiedzenie Kioto. Można tam spotkać się z tradycyjną, japońską kulturą. Na ulicach jest pełno ludzi, ubranych w klasyczne japońskie kimona. Będąc w tym mieści można zanurzyć się w lokalnej kulturze do tego stopnia, że człowiek czuje się jak w jakimś filmie. Wrażenia dopełnia klasyczna, orientalna architektura, która jest obecna niemal w każdy zakątku miasta.

Jak dostać się do Japonii

Do krajów orientalnych najłatwiej dostać się samolotem. Niektórzy porywają się na podróże koleją transsyberyjską przed Rosję, lecz trzeba się liczyć, że trwa ona przez wiele dni, jest dość niewygodna, a wcale nie jest tańsza, niż skorzystanie z ofert linii lotniczych. Najlepiej więc szukać bezpośrednich połączeń z Polskich lotnisk lub przesiadek na lokalnych, europejskich lotniskach. Do Japonii można dostać się również przez Azję, wybierając różne połączenia prowadzące przez Turcję i kraje bliskiego wschodu. Ostatecznie jednak i tak będzie trzeba skorzystać z samolotu, więc optymalną opcją jest szukanie lotu bezpośredniego.

Artykuł powstał we współpracy z ryoko.pl.