Aplikacje do rysowania - przegląd najlepszych

Maja Ciesielska 22-06-2021

Talent do rysowania i malowania warto rozwijać poprzez uczestnictwo w różnych warsztatach plastycznych, pasję odkrywa się nierzadko już w szkole podstawowej. Czasami jednak konieczne jest ponoszenie dość wysokich kosztów hobby, w skład których wchodzi między innymi papier, przybory – kredki, ołówki. Obecnie jednak można je skutecznie zmniejszyć poprzez korzystanie z nowoczesnych rozwiązań technologicznych. Ciekawymi alternatywami są specjalne aplikacje mobilne, na których można z powodzeniem doskonalić swoje umiejętności.

Aplikacje do rysowania - przegląd najlepszych

Aplikacja do rysowania – rozwiązanie dla uzdolnionych plastycznie

Współczesne aplikacje mobilne ułatwiają życie w każdym aspekcie, można dzięki nim uczyć się gry na instrumentach, języków obcych, czy zasięgnąć informacji na poszczególne tematy. Pasje plastyczne również mogą być rozwijane, aplikacja do rysowania nadaje się do tego idealnie. Jedne z najlepszych można pobrać na iPady i uczyć się od podstaw lub doskonalić dotychczasowe talenty. Adobe Photoshop Sketch ma do zaoferowania kilka przydatnych efektów malarskich, dzięki którym tworzy się dzieła podobnie jak na klasycznej kartce papieru. Aplikacja do rysowania umożliwia wykorzystywanie pędzli, ołówków, piór i wielu innych narzędzi. Dla nieco bardziej zaawansowanych twórców poleca się między innymi aplikację Procreate, którą uznaje się za jedną z najlepszych. Poza dostępnymi narzędziami, można je dowolnie konfigurować pod własne oczekiwania. Po skończeniu swojego dzieła można je wyeksportować do plików PDF, PDS i wielu innych. W przypadku pomyłki natomiast użytkownik ma możliwość cofania konkretnych efektów. Kolejna aplikacja do rysowania – Comic Draw jest idealna dla osób, które chcą tworzyć komiksy, dostępne narzędzia pozwolą na rozwój pasji w tej postaci, mnóstwo funkcji zapewnia doskonała zabawę na długi czas.

Dzieła sztuki w aplikacjach do rysowania

Tworzenie zwykłych ilustracji i dzieł sztuki umożliwia aplikacja Adobe Illustrator Draw, dostępna do pobrania na iPady oraz iPhone’y. Funkcje w postaciach eksporty i importu obrazów, wiele czcionek oraz biblioteka kształtów to tylko część najważniejszych zalet. Aplikacja Art. Studio Pro jest nieco podobna do wspomnianej wcześniej – Procreator – udostępnia się w niej jednak nieco inne narzędzia do tworzenia. Pasja w formie rysowania rozwija wyobraźnię i poczucie estetyki, co można doskonalić w aplikacji Paper WeTransfer dzięki wykonywaniu obrazów w technice 3D. W celu wyćwiczenia podstawowych narzędzi do rysowania, warto przetestować Linea Sketch, aplikację która nieco przypomina bardziej zaawansowaną odsłonę Painta. Jest to idealne rozwiązanie dla osób, które chcą sprawdzić swoje możliwości, a następnie planować ich rozwój. Aplikacje do rysowania są potrzebne w pracy grafików, a przykładem na to jest Affinity Designer, który dedykuje się twórcom grafik wektorowych. Ograniczenie stanowi tylko wyobraźnia. Ostatnimi dwoma propozycjami są Autodesk SketchBook oraz ArtRage – do pierwszej można uzyskać pełny płatny dostęp, jeżeli podstawowe funkcje nie są wystarczające.