Dlaczego warto poddać się mezoterapii?

Ilona Gozdek 06-04-2020

Mezoterapia jest zabiegiem, któremu poddaje się w gabinetach medycyny estetycznej, jest polecany osobom, którym zależy na odmłodzeniu wyglądu. Za pomocą cienkiej igły wstrzykuje się w skórę składniki o właściwościach regeneracyjnych i nawilżających. W skład mieszanki wchodzi kwas hialuronowy, krzemionka, witaminy, kofeina, aminokwasy oraz sole mineralne, zapewniają one osiągnięcie pożądanych efektów wizualnych.

Jakie są rodzaje mezoterapii?

Zabieg mezoterapii wykonuje się najczęściej po okresie zimowym, gdyż wówczas najbardziej zależy nam na odzyskaniu jędrności skóry twarzy oraz rozświetlenia. W ten sposób odmłodzeniu ulega cały organizm, który zyskuje na witalności wewnętrznej i zewnętrznej. Zabieg może być wykonany na całym ciele, lecz najczęściej ostrzykiwanie następuje na dłoniach oraz twarzy, wyróżnia się dwie metody: igłową i bezigłową. mezoterapia Gliwice w gabinecie medycyny estetycznej Dermapoint to gwarancja najlepszej jakości wstrzykiwanej substancji i długotrwały efekt. Mezoterapia igłowa jest zabiegiem inwazyjnym, może generować uczucie dyskomfortu i niewielki ból. W tym przypadku efekty są zauważalne po około 3-4 zabiegach, podczas każdego z nich substancja jest wstrzykiwana zdecydowanym i precyzyjnym ruchem. Jeżeli mezoterapia jest wykonywana na dłoniach, stosowane jest w pierwszej kolejności maść znieczulająca w celu minimalizacji odczuwanego bólu. Jednym z niewielu zaleceń po zabiegu jest unikanie zażywania lekarstw odpowiadających za rozrzedzanie krwi. Dla podtrzymania całego efektu pomocne jest stosowanie kuracji zapobiegającej pękaniu skóry rąk. Mezoterapia Gliwice bez zastosowania igły jest metodą stosunkowo nową, w gabinecie medycyny estetycznej Dermapoint wykorzystuje się do tego celu nowoczesne urządzenie Vital Injector 2. Dzięki niemu zabieg jest bezbolesny, nie pozostawia po sobie nawet najmniejszych śladów, ponieważ system próżniowy odciąga skórę.

Dlaczego warto poddać się mezoterapii?

Wskazania i przeciwwskazania do mezoterapii

Zabieg mezoterapii można wykonać w każdym wieku, do wskazań zalicza się nadmierne powstawanie zmarszczek, odwodnienie skóry twarzy i jej zwiotczenie, a także starzenie się jej. W przypadku pozostałych partii ciała, przesłanką do mezoterapii są cellulit i rozstępy, które można zniwelować dzięki zabiegowi, co ma duże znaczenie dla kobiet po urodzeniu dzieci. Poza wskazaniami do skorzystania z dobrodziejstw mezoterapii istnieją również sytuacje, w których nie powinno się skorzystać z tej formy poprawy wyglądu zewnętrznego. Wśród nich znajdują się alergia i cukrzyca oraz opryszczka, ponadto zabieg odradza się również kobietom w ciąży i osobom zażywającym lekarstwa przeciwzakrzepowe i wspierające leczenie chorób nowotworowych. Przełożenie wizyty w gabinetach medycyny estetycznej w powyższych sytuacjach ma znaczenie dla zdrowia i lepszego samopoczucia. W przeciwnym wypadku mogłoby dojść do nieprzyjemnych skutków ubocznych, dlatego zalecane jest dbanie o własne bezpieczeństwo. Zabiegi są wykonywane cały rok, więc w dowolnym momencie można skorzystać z usług w tym zakresie, po porodzie i poprawie stanu zdrowia.