Wybór sukni ślubnej - na co zwrócić szczególną uwagę?

Maja Romanowska 30-10-2020

Poszukiwania sukni ślubnej to największe i najbardziej ekscytujące przeżycie w życiu każdej kobiety, a współczesne projekty kreacji przyspieszają bicie serca. Często wstępny typ odnośnie fasonu jest weryfikowany już podczas pierwszej przymiarki. Przed rozpoczęciem poszukiwań warto udać się na targi ślubne, które co najmniej 2 razy roku odbywają się w większych miastach w Polsce.

Wybór sukni ślubnej - na co zwrócić szczególną uwagę?

Suknie ślubne – jakie trendy panują w 2020 roku?

Mając na myśli trendy ślubne, trudno jednoznacznie wskazać, jaki motyw jest najbardziej popularny – wszystko zależy od figury Panny Młodej, jej oczekiwań oraz tego, jak czuje się w danym fasonie. Na topie zawsze pozostają tiule, koronki, brokatowe zdobienia, czy mieniące się cekiny. Modne pozostają także misterne wycięcia na plecach oraz nieprzemijający styl boho – tak naprawdę możliwości jest całe mnóstwo. Z pewnością wskazane jest przymierzanie kilku modeli, by ocenić, w którym najlepiej się czujemy, które podkreślają atuty figury i które podobają się w całokształcie. Obecnie znaczna większość Panien Młodych szyje suknię ślubną pod specjalne zamówienie, w salonach są krawcowe, które od razu wszystko notują, uwzględniają ewentualne zmiany, doradzają. Obecnie można w jednym miejscu zakupić nie tylko główną kreację, ale także wszystkie dodatki: koło, które nadaje kształtu sukni, welon, ewentualne nakrycie wierzchnie, ozdoby do włosów oraz buty. Wybór wszystkiego w jednej lokalizacji pozwala na komfort dopasowania do siebie wszystkich elementów. Pozostaje jeszcze kolor, coraz częściej odchodzi się od klasycznej bieli, a stawia się na cieplejsze tonacje: śmietanka, ecru oraz pastelowy, delikatny róż. Takie opcje są dedykowane głównie kobietom o nieco jaśniejszej karnacji, sprawiają, że całość nabiera wyjątkowego charakteru.

Kilka kroków do wyboru sukni ślubnej

Oczywistym jest fakt, że każda kobieta chce wyglądać olśniewająco w dniu ślubu i błyszczeć na weselu, lecz efekt ten nie może być przerysowany. Dobór tej wyjątkowej kreacji musi być dopasowany do osobowości oraz prowadzić do podkreślenie wszystkich zalet, ma podkreślić najlepsze części ciała jednocześnie tuszując te w nieco gorszej formie. Poszukiwania należy zacząć odpowiednio wcześniej, zwłaszcza gdy data ślubu przypada w środku sezonu weselnego, czyli od czerwca do października. Generalnie zakłada się, że pierwsze przymiarki powinno się zorganizować na około pół roku przed wielkim dniem. Koniecznie należy wziąć pod uwagę, iż w salonach terminy realizacji mogą być wydłużone, dolicza się przecież przymiarki i ewentualne poprawki. Dodatkowy stres przed ślubem jest w takim układzie po prostu zbędny i może tylko zaszkodzić. Na przymiarki nie powinno zabierać się całego sztabu doradców, wystarczą maksymalnie dwie, trzy osoby, najczęściej są to świadkowa mama, czy siostra. Ważne, by były to osoby, które doskonale znają gust i charakter Panny Młodej – są to najważniejsze aspekty. Komfort – to kolejne magiczne słowo, które powinno iść w parze z suknią ślubną, ponieważ nawet najpiękniejsza kreacja nie będzie cieszyć, jeśli Panna Młoda nie będzie czuła się w niej swobodnie.

Materiał przygotowany z Evita https://evita.com.pl/produkty/suknie-slubne/