Jak bezpiecznie farbować włosy?

Seweryn Pietrucha 28-10-2020

Prawie każda dorosła kobieta choć raz na jakiś czas farbuje swoje włosy. Zmiana koloru włosów, jego rozjaśnienie, przyciemnienie, pasemka – to wszystko jest dla nas tak oczywiste, że wręcz nie wyobrażamy sobie już zabiegów upiększających bez farbowania naszych włosów. Wiele z nas po prostu nie lubi swojego naturalnego koloru włosów, inne bardzo wcześnie zaczęły zauważać u siebie włosy siwe. Zabawa z kolorem i fryzurami jest jednym z najczęściej wybieranych przez kobiety sposobów na zmianę swojego wizerunku. Jak zatem podejść do tematu farbowania włosów, by stały się one naszą wizytówką, a nie straciły na uroku? Czy lepiej wybrać farbowanie w domu, czy zdecydować się na wizytę u profesjonalisty?

Jaki kolor będzie dla nas odpowiedni?

Polski uwielbiają włosy blond i masowo wybierają właśnie ten kolor, jako kolor docelowy. Czy słusznie? Nie do końca. Choć piękne, długie blond włosy i lekko opalona skóra mogą się wydawać kuszącym i robiącym wrażenie połączeniem, to tak naprawdę większość z nas ma karnację zupełnie nie pasującą do jasnego czy platynowego blondu. Uparte farbowanie się na ten kolor daje sztuczny efekt, który w bardzo wielu przypadkach postarza i dodaje lat nawet młodym dziewczynom. Bardzo często mamy ochotę szaleć z naszymi włosami i wybieramy kolor zupełnie odmienny od naszego naturalnego. Nie jest to najlepsze rozwiązanie. Najlepiej i najkorzystniej wyglądamy w odcieniach zbliżonych do naszego naturalnego koloru włosów. Tylko niewielu kobietom służą zupełne metamorfozy kolorystyczne. Wiele z nas wybiera jasny platynowy blond mylnie licząc na to, że ten kolor nas odmłodzi i ukryje siwy odrost. Zdecydowanie bardziej służą urodzie Słowianek brązy i szarości. Jeśli nie jesteśmy zadowolone ze swojego koloru, przed radyklaną zmianą, warto skonsultować się z profesjonalnym salonem fryzjerskim.

Jak bezpiecznie farbować włosy?

Jak farbować włosy bezpiecznie?

Farbowanie włosów w domu to oczywista oszczędność. Lubmy zmiany, czasem bardzo spontaniczne, zwłaszcza w młodym wieku. Koloryzacja w domu jest możliwa, a dostępne w drogeriach farby do włosów dają nam dziś dość duże pole do popisu. Jeśli jednak nie masz dużego doświadczenia i nie chcesz zniszczyć swoich pięknych pukli, nie wybieraj od razu kontrowersyjnych rozwiązań i unikaj zupełnie skrajnej metamorfozy. Wypłukanie z włosów trwałej, czarnej farby do włosów może okazać się nie lada wyzwaniem, a cały eksperyment może skończyć się nawet radyklanym skróceniem Twojej fryzury. Jeśli marzy Ci diametralna zmiana koloru postaw na wizytę u profesjonalistów. Rozjaśnianie włosów to zabieg, który wymaga doświadczenia i odpowiedniego podejścia do naszego rodzaju włosów. Wybór farby do włosów jest tu również kluczowy, gdyż z naszych domowych eksperymentów może wyjść kolor, którego zupełnie nie planowaliśmy. Dzięki profesjonalnym farbom do włosów dostępnym na Wyczesani.com Twój fryzjer pomoże Ci osiągnąć oszałamiający efekt, o jakim marzyłaś. Oferta sklepu Wyczesani.com opiera się wyłącznie na sprawdzonych i zaufanych kosmetykach do włosów, dzięki czemu Twoja koloryzacja będzie bezpieczna, a kolor nie tylko piękny, ale też trwały.