Bukiety z piwonii na wyjątkowe okazje

Maja Ciesielska 25-05-2020

Jednym z gatunków kwiatów ogrodowych są peonie, których symbolika jest dość bogata, gdyż oznaczają honor, piękno, nieśmiałość, bogactwo oraz miłość. Bukiety z peoni warto zatem wręczać absolwentom lub osobom, które odniosły w swoim życiu duży sukces, co doceniła cała rodzina. Te wyjątkowe kwiaty symbolizują miłość, są więc idealnym upominkiem dla partnerki, do której kieruje się szczere i namiętne uczucia. Nie bez powodu bukiet z piwonii jest symbolem bogactwa i dostatku, gdyż kwiaty te znajdowały swoje miejsce w wielu królewskich ogrodach.

Bukiety z piwonii na wyjątkowe okazje

Bukiety z wiecznych peonii

Ciekawą alternatywą dla klasycznego bukietu z peoni są wyjątkowe flower boxy, w których umieszcza się wieczne kwiaty. Prezentują się wyjątkowo pięknie, jedynym miejscem, gdzie istnieje możliwość zamówienia tego wyjątkowego podarunku jest Rose Du Chateau. Firma włożyła wiele wysiłku w sprowadzenie wiecznych peoni do Polski. Wyróżniają się na tle innych kwiatów tym, że w wyniku specjalnych procesów konserwacji zachowają swoją świeżość i piękny wygląd przez co najmniej 1 rok. Będą więc stanowiły idealny prezent dla drugiej połówki, sprawdzi się jako dodatek do pierścionka zaręczynowego lub walentynkowego prezentu dla ukochanej kobiety. Każdy, kto zapoznał się z symboliką kwiatów z pewnością wie, iż peonie oznaczają powodzenie w każdej sferze życia, młodość, luksus i wieczną miłość od drugiej osoby. Z tego względu bukiet peoni stanowi trafiony prezent dla każdego, komu życzy się w życiu wszystkiego, co najlepsze. Jeżeli chodzi o charakterystykę kwiatów, to z wyglądu przypominają one róże pozbawione kolców, są ich nieco bardziej subtelną postacią. Mają nie tylko urzekającą formę, ale przede wszystkim delikatną, zwłaszcza w odsłonie pastelowo różowej kolorystyce. W takiej postaci z pewnością będą pasowały do osób młodych, które mogą doświadczać jeszcze wiele pozytywnych wrażeń.

Bukiety peoni umieszczone w pudełku

Zamiast standardowego bukietu wyjątkowych kwiatów, jakimi są peonie, można podarować je osobie bliskiej sercu umieszczone w ozdobnym pudełku. Jeżeli okazją jest rocznica znajomości, zaręczyny, czy Walentynki całość najlepiej będzie prezentowała się w opakowaniu w kształcie serca. Flowerbox zakupiony w sklepie internetowym Rose De Chateau będą stanowiły również ozdobę pomieszczenia, w którym zajmą miejsce, na ich korzyść przemawia nie tylko estetyczny wygląd, ale również trwałość. Bukiet wiecznych peoni może bowiem zdobić wnętrze przez minimum rok, wszystko to dzięki zastosowaniu specjalnych zabiegów umożliwiających długotrwałość. Bogactwo kolorów kwiatów jest kolejną korzyścią, dzięki temu bukiet peoni będzie odpowiedni na każdą okazję oraz bez niej. Nie dziwi fakt, że peonie bukiety przez wielu ekspertów znających mowę kwiatów uznawane są za rodzaj melodii, która mając różne tony ostatecznie tworzy harmonijny dźwięk. Warto ponadto dodać, że flowerbox z wiecznymi peoniami może być dodatkiem do prezentu ślubnego, będzie wówczas stanowił wspomnienia pięknej uroczystości i szampańskiej zabawy do białego rana.