Plan na weekendowe zwiedzanie Krakowa

Jakub Stopka 31-01-2023

Kraków jest jednym z polskich miast, które odwiedza wiele osób. Powodów takiego stanu rzeczy jest mnóstwo, są to między innymi wielowiekowe tradycje, niezwykle magiczna atmosfera i wiele ciekawych zabytków. Na poznanie tego wszystkiego potrzeba dość dużo czasu, ale czasami weekend w mieście również można na spokojnie zaplanować.

Plany weekendowe w Krakowie

Mając do dyspozycji jedynie wolny weekend także można odpowiednio zagospodarować swój czas w Krakowie. W takim przypadku jednak należy przygotować się na dość dużą intensywność tego planu. Powinien on uwzględniać jak największą liczbę istotnych miejsc. Dzięki temu można odkryć dotąd nieznane zakamarki Krakowa i najbliższych okolic miasta. Zwiedzanie warto rozpocząć od odwiedzenia najciekawszych muzeów, w tym kontekście dość łatwo dostrzec podział na 2 sezony - letni i zimowy. Dlatego niezależnie od okresu, w którym planuje się wyjazd można odpowiednio wykorzystać dosłownie każdy czas.

Plan na weekendowe zwiedzanie Krakowa

Wykorzystanie wolnego czasu w Krakowie

W kolejnym dniu poleca się rozpoczęcie zwiedzania od przejścia z Barbakanu na Wawel, można to zrobić Drogą Królewską. Następnym punktem może być zakup biletu upoważniającego do zwiedzenia Dzwonu Zygmunta, Grobów Królewskich i kaplic: Potockich, Wazów, Muzeum Katedralnego. Wiele do zaoferowania ma również Zamek Królewskich którego dokładne zwiedzanie zajmuje nawet do 2-3 godzin. W sezonie letnim turystom umożliwia się zejście do Smoczej Jamy. Stamtąd łatwo przedostać się do Rynku Głównego. Następnym punktem może być Bazylika Mariacka, a po tym przejście na Plac Nowy.

Zwiedzanie obozu w Auschwitz-Birkenau

Decydując się na wyjazd do Krakowa warto odwiedzić również obóz Auschwitz Birkenau. Na ten cel potrzebne jest co najmniej kilka godzin, ale na pewno nie będzie to stracony czas. Jest to niezwykle ważny punkt polskiej historii, na miejscu dostępni są przewodnicy, którzy przekazują turystom najważniejsze fakty o tym miejscu. Aby mieć pewność rezerwacji, najlepiej skontaktować się telefonicznie, czy danego dnia są wolne miejsca.