Sklep online – krok po kroku

Mikołaj Król 07-08-2020

Decyzja o założeniu sklepu internetowego wiąże się z wieloma kwestiami, dotyczącymi tego, czym będziemy handlować, jak będziemy pozyskiwać klientów oraz w jakiej formie realizować będziemy zamówienia. Ponadto ważne jest także zadbanie o odpowiedni wygląd i funkcje posiadanej witryny. Prowadzenie sklepu online wiąże się z pewnymi zasadami, z którymi warto się zapoznać.

Właściwy produkt

Jeśli mamy określoną branżę, w której będziemy istnieć warto dalej przejść do kwestii produktów, które chcemy sprzedawać we własnym sklepie internetowym. Trzeba dobrze rozważyć aspekt ilości oferowanych produktów. Warto tutaj przeanalizować sprawę związaną z przechowywaniem towarów w odpowiednim miejscu oraz z możliwością rozbudowy strony internetowej w celu zwiększenia jej czytelności.

Najlepiej na początek zdecydować się na sprzedaż niewielkiej ilości towarów, od kilkunastu do kilkudziesięciu. Trzeba postawić na produkty, które znajdą się w kręgu zainteresowań potencjalnych klientów.

Sklep online – krok po kroku

Witryna internetowa

Własny sklep internetowy wiąże się z podjęciem decyzji dotyczącej tego jaki rodzaj strony internetowej wybierzemy, czy zdecydujemy się na platformę czy sklep dedykowany. Sklep dedykowany polega na otwarciu sklepu online na wysokim poziomie bądź przeniesieniu go na nową platformę. Pozwala to na jak najlepsze dostosowanie witryny do wymagań klientów oraz do stworzenia z nimi zintegrowanego systemu z innymi aplikacjami, wykorzystywanymi przez nich.

W przypadku platform spotyka się je w opcji płatnej i bezpłatnej. Płatne platformy mogą być gotową licencją, która pozwala na uruchomienie witryny. W tym przypadku jednak nie można dokonywać żadnych modyfikacji lub jeżeli są to bardzo niewielkie.

W jednym i drugim przypadku występują narzędzia, z których może i się skorzysta, a może niekonieczne. Czasem warto znaleźć darmową platformę i na niej założyć sklep, a pieniądze lepiej przeznaczyć na pozycjonowanie i banery. Trzeba pamiętać, że ładna strona nie przyciągnie nam klientów. Jest to możliwe dzięki odpowiedniej reklamie internetowej.