Ręcznie robione zaproszenia na komunię – dlaczego warto je wybrać?

Maja Ciesielska 08-06-2019

Pierwsza komunia święta to bardzo ważne wydarzenie w życiu każdego przystępującego do niej dziecka oraz jego rodziców. Według polskiej tradycji jest ona świętowana całą rodziną, która bierze udział nie tylko w uroczystej mszy świętej, ale także we wspólnym obiedzie. Na uroczystość tę należy zaprosić każdego gościa z osobna, w czym pomagają zaproszenia na komunię. Dlaczego na tę wyjątkową okazję warto wybrać ręcznie robione akcesoria papiernicze tego typu?

Ręcznie robione zaproszenia i ich niepowtarzalny charakter

W dzisiejszych czasach, kiedy większość przedmiotów powstaje na masową skalę zaczynamy coraz bardziej doceniać ich ręcznie wykonywane odpowiedniki. Takie akcesoria są bowiem nie tylko bardziej oryginalne i efektowne, ale także dają większe możliwości dostosowania ich wyglądu do gustu oraz konkretnych wymagań osoby zamawiającej. Nie inaczej sytuacja przedstawia się w przypadku zaproszeń komunijnych, po których ręcznie robione odpowiedniki sięga coraz więcej osób poszukujących niepowtarzalnych przedmiotów z duszą.

Zaproszenia na komunię handmade to efektownie prezentujące się dodatki papiernicze, obok których trudno przejść obojętnie. Ich twórcy szczególną wagę przywiązują do detali, które mają ogromny wpływ na ostateczny wygląd oraz prezencję zaproszenia. Ozdobne wstążeczki, tasiemki, koraliki, cyrkonie, ekologiczne sznurki i elementy 3D to tylko niektóre z dodatków chętnie wykorzystywanych przez współczesnych artystów do tworzenia ręcznie robionych zaproszeń. Każde zaproszenie nieznacznie różni się od pozostałych, co czyni z niego oryginalną pamiątkę z dnia przyjęcia pierwszej komunii świętej.

Ręcznie robione zaproszenia na komunię – dlaczego warto je wybrać?

Zaproszenia na komunię handmade – oryginalna pamiątka na wyjątkową okazję

Zaproszenia ręcznie robione wykonywane są z wysokiej jakości materiałów papierniczych oraz ozdobnych dodatków. Każde z nich sprzedawane jest w komplecie z kopertą. Precyzja wykonania oraz wykorzystanie najlepszych, trwałych materiałów sprawia, że takie akcesoria stają się nie tylko praktycznym narzędziem służącym do przekazania istotnych informacji na temat daty i miejsca uroczystości, ale stanowią również wspaniałą pamiątką. Tak wykonane zaproszenie może bowiem zostać ustawione na honorowym miejscu w domu każdej uczestniczącej w komunii świętej osoby i przypominać jej o tym wyjątkowym, rodzinnym wydarzeniu, w którym wzięła udział.

Zaproszenia na komunię handmade mogą zostać zakupione już gotowe lub wykonane na indywidualne zamówienie według własnego projektu. Pozwala to na stworzenie w pełni spersonalizowanych zaproszeń, które będą idealnie pasowały do gustu osoby zamawiającej oraz jej wizji uroczystości. Zamawiając już gotowe zaproszenia na komunię zyskujemy także możliwość wypisania na nim własnej treści zaproszenia, co pozwala na poinformowanie w oryginalny sposób najbliższych o zbliżającej się komunii świętej dziecka. Oprócz samej treści w jego wnętrzu można także umieścić fotografię dziecka, co pozwoli jeszcze lepiej spersonalizować zaproszenie oraz podnieść jego walory ozdobne.